Enbiej Insider – 4/08/2015

Kevin Seraphin dołączy do New York Knicks. Jego kontrakt będzie warty 2.8 miliona dolarów (całe room exception Knicks) za 1 rok gry. Nowojorczycy mogą już teraz pozyskiwać graczy tylko na zasadzie minimalnych kontraktów. W ubiegłym sezonie w 79 spotkaniach w barwach Washington Wizards, Seraphin zdobywał średnio 7 punktów i 4 zbiórki.

Kobe Bryant powiedział, że ten sezon może być jego ostatnim, ale nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji i nie podejmie jej do samego końca rozgrywek. Gwiazdor Los Angeles Lakers jest obecnie w podróży po Chinach.

Brooklyn Nets zwolnią w tym tygodniu Earla Clarka, by mógł sobie poszukać nowego pracodawcy. W sezonie 2014-15 po zakończonych rozgrywkach ligi chińskiej przeniósł się on do Nowego Jorku, gdzie zagrał 10 meczów. W trakcie swojej kariery 14. wybór draftu 2009 grał także w Phoenix, Orlando, LA Lakers, Cleveland i w New York Knicks.

Dallas Mavericks będą w przyszłym sezonie bardzo polegać na Wesleyu Matthewsie, jednak jak mówi sam Rick Carlisle, nie będą oni przyspieszać czasu jego powrotu na boisku.

San Antonio Spurs zabronili Bobanowi Marjanoviciowi gry na tegorocznym EuroBaskecie. Serb boryka się z kontuzją stopy.

Były All-Star Josh Howard ostatnio pracował nad powrotem do formy, która pozwoliłaby mu na uzyskanie zaproszenia na obóz przygotowawczy jednego z zespołów.

Melvin Ejim dołączy do składu Orlando Magic na obóz treningowy. 24-latek reprezentował już barwy Magików w lidze letniej, a ostatni sezon spędził w Virtusie Roma.

——————————————

Pablo Prigioni związał się roczną umową z L.A. Clippers. Argentyński weteran na pozycji rozgrywającego rozegrał 67 spotkań podczas poprzedniego sezonu zasadniczego, w dwóch drużynach – Knicks i Rockets. Jego średnie z sezonu 2014/15 to 4.1 pkt i 2.6 as na mecz przy średnio rozegranych 17 minutach.