Enbiej Insider – 3/08/2015

Ray Allen ma już 40 lat i nie grał w ubiegłym sezonie NBA, jednak wciąż nie jest on na emeryturze. „Nic na ten temat nie mówiłem i jak na razie oficjalnie nie będę informował o zakończeniu swojej kariery. Nie chcę być tym gościem, który odchodzi na emeryturę, a potem wraca na parkiet.” Jak twierdzi sam Allen nadal pozostaje on w dobrej kondycji, która pozwoliłaby mu powrócić na boiska najlepszej ligi świata.

James Harden otrzymał od Adidasa ofertę kontraktu wartego 200 milionów dolarów za 13 lat. Jego poprzednia umowa z Nike’iem wygasła, jednak jego macierzysta firma może zdecydować się na wyrównanie oferty konkurenta. Podobna sytuacja miała miejsce w 2014 roku, kiedy to propozycję Kevinowi Durantowi złożyli Under Armour.

– Adidas i Nike pracują także na rynku debiutantów. Kontrakty z Adidasem podpisali już Justise Winslow z Miami Heat i Kelly Oubre z Washington Wizards, a na propozycje Nike’a skusili się Karl-Anthony Towns z Minnesoty Timberwolves i D’Angelo Russell z Los Angeles Lakers.

Glen Davis jest gotowy na przeniesienie się za ocean, jeśli nie znajdzie właściwego pracodawcy w NBA. Cały czas prowadzi on rozmowy z Los Angeles Clippers, jednak jeśli nie dojdzie do podpisania umowy, to niewykluczone, że w następnym sezonie będzie grał w lidze chińskiej, bądź w Europie.

Los Angeles Clippers zwolnili Jordana Hamiltona. Skrzydłowy do zespołu Doka Riversa dołączył w lutym i zagrał w ubiegłym sezonie 14 spotkań, w tym dwa w wyjściowej piątce. Wcześniej grał także w Denver i Houston.

– W ubiegłym sezonie Joakim Noah nie mógł pokazać pełni swoich możliwości, głównie ze względu na nękające go kontuzje, ale już nie może się doczekać na pierwszy mecz nowego sezonu regularnego. „Ubiegły rok był upokarzający. Jestem bardziej głodny gry niż kiedykolwiek i jestem w stanie udowodnić, że mogę pomóc mojej drużynie wygrywać.”

Jordan McRae dołączy do Philadelphii 76ers na czas obozu przygotowawczego. 58. wybór zeszłorocznego draftu ubiegły sezon spędził w D-League w zespole Delaware 87ers.

Danny Granger zostanie prawdopodobnie niedługo zwolniony z Detroit Pistons. Zespół Stana Van Gundy’ego ma już 17 gwarantowanych kontraktów.

– Zawodnik grający ostatnio w Maccabi Tel Aviv, Joe Alexander odrzucił propozycję niegwarantowanego kontraktu ze strony Boston Celtics i podpisał umowę z włoskim Sassari.

– Wiceprezydent od spraw koszykarskich Houston Rockets, Gersson Rosas został zatrudniony przez USA Basketball w charakterze skauta.

New York Knicks będą chcieli pozyskać kolejnego wysokiego gracza. Mają do dyspozycji 'room exception’ w wysokości 2.8 miliona dolarów.