Barea pozostanie w Dallas

200px-Dallas_Mavericks_logo.svgJ.J. Barea powiedział portorykańskiej gazecie El Nuevo Dia, że podpisze nowy kontrakt z Dallas Mavericks. Jak dodali Ken Berger z CBS Sports i David Aldridge z TNT, kontrakt będzie warty około 5.6 milionów dolarów za dwa lata gry.

Mavs po wzmocnieniach w postaci Wesleya Matthewsa i DeAndre Jordana pilnie poszukują rozgrywającego. Należy się spodziewać, że Barea będzie raczej drugim „play-makerem”, jeśli uda się doprowadzić do końca negocjacje sign-and-trade z Los Angeles Lakers. Wtedy na pozycji numer jeden mecze rozpoczynał będzie Jeremy Lin.

Kilka dni temu, Barea był jeszcze bliski podpisania umowy z Miami Heat, a zainteresowani nim byli także Chicago Bulls i Los Angeles Lakers. Portorykańczyk ostatecznie dał się przekonać nowym nabytkom Marka Cubana i w efekcie mistrz NBA z 2011 roku pozostanie w swojej drużynie na kolejne dwa sezony.

W ostatnim roku Barea także był role-playerem Ricka Carlisle, grając po 18 minut w meczu. Zaliczał średnie na poziomie 7.5 punktów, 3.4 asyst i 2 zbiórek na mecz. W playoffach zajął on w ostatnich dwóch meczach miejsce Rajona Rondo w pierwszej piątce. W Game 4 przeciwko Houston zdobył 17 punktów i 13 asyst, a Dallas odroczyło egzekucję do meczu numer 5.