Ruszają ligi letnie w Orlando i w Utah!

Jak co roku nieodłączną częścią offseason są ligi letnie. Jest to dla nas pierwsza szansa (po turnieju NCAA) na zobaczenie tegorocznych debiutantów w akcji w swoich drużynach, dla menedżerów to okazja do pierwszej selekcji zawodników, którzy posiadają niegwarantowane kontrakty, a także być może poszukanie nowych, jeszcze nieodkrytych talentów. W tym roku, ligi letnie odbędą się tak jak w zeszłym w Orlando (4-10 lipca) i w Las Vegas (10-20 lipca) oraz po raz pierwszy w Utah (6-9 lipca).

Ligę letnią będą mogli obejrzeć obecni subskrybenci League Passa, można także wykupić wszystkie mecze ze wszystkich lig letnich (57 złotych). Niektóre mecze będą także dostępne na NBA TV, myślę jednak, że uda się także znaleźć odpowiednie streamy.

Southwest Airlines Orlando Pro Summer League 2015

2015orlandomagic

10 drużyn, 25 meczów, 7 dni rywalizacji. W ciągu pierwszych 6 dni, każda drużyna rozegra 4 spotkania, po czym zostanie utworzona tabela. Za każdą wygraną kwartę dostaje się 1 punkty, a za wygrany mecz aż 4 punkty. Siódmego dnia (tzw. „Championship Day”), zespoły zagrają jeszcze po jednym meczu, systemem pierwszy z drugim, trzeci z czwartym itd. Praktycznie w lidze uczestniczy 9 drużyn, jednak gospodarze, Orlando Magic wystawiają dwa składy: Biały i Niebieski.

Zespoły i zawodnicy, na których warto zwrócić uwagę:

BROOKLYN NETS

Markel Brown – zagrał w ubiegłym sezonie 47 meczów w barwach Nets, 4.6 punktów, 2.3 zbiórek, 16.6 minut
Earl Clark – były zawodnik m.in. Los Angeles Lakers, spędził ubiegły sezon w lidze chińskiej, podpisał w końcówce sezonu kontrakt z Nets
Rondae Hollis-Jefferson – skrzydłowy, 23. wybór draftu z uniwersytetu Arizona
Cory Jefferson – wystąpił w 50 meczach sezonu regularnego, 3.7 punktów, 2.9 zbiórek, 10.6 minut

CHARLOTTE HORNETS

Troy Daniels – wymieniony przed trade deadline z Minnesoty, a wcześniej z Houston, pamiętamy go z dobrych występów w końcówkach playoffowych spotkań Houston z Portland w 2014 roku
P.J. Hairston – 45 meczów ubiegłego sezonu w barwach Szerszeni, 5.6 punktów, 2.0 zbiórek, 15.3 minut
Frank Kaminsky – silny skrzydłowy, 9. wybór draftu z Wisconsin, lauerat nagrody „National College Player of the Year”

DETROIT PISTONS

Spencer Dinwiddie – zadaniowiec z ubiegłego sezonu, 4.3 punktów, 3.1 asyst, 13.4 minut
Stanley Johnson – swingman, 8. wybór draftu z Arizony
Quincy Miller – spędził w Detroit ostatni miesiąc sezonu, były zawodnik Denver Nuggets

INDIANA PACERS

Solomon Hill – ważny zawodnik Pacers ubiegłego sezonu pod nieobecność Paula George’a, 29 minut na mecz i 82 rozegranych spotkań
Arinze Onuaku – wolny agent z Minnesoty, zagrał zaledwie 6 meczów w barwach Timberwolves
Myles Turner – środkowy, 11. wybór draftu z uniwersytetu Texas
Shayne Whittington – wolny agent Pacers, większość sezonu spędził w D-League

LOS ANGELES CLIPPERS

Jordan Hamilton – były gracz Denver Nuggets, dołączył do Clippers pod koniec sezonu
Royce White – próbuje kolejny raz spróbować swoich sił w NBA, tym razem w Clippers
C.J. Wilcox – większą część sezonu spędził w D-League
Nate Wolters – karierę rozpoczynał w Milwaukee Bucks, w ubiegłym sezonie po dwóch 10-dniowych kontraktach New Orleans Pelicans nie zatrzymali go w zespole

MEMPHIS GRIZZLIES

Jordan Adams – 30 meczów w barwach Grizzlies, jednak wiele powołań do D-League w ciągu sezonu
JaMychal Green – do Niedźwiedzi dołączył w marcu, wcześniej drugiego 10-dniowego kontraktu nie chcieli dać mu San Antonio Spurs
Russ Smith – w styczniu wymieniony z Pelicans, w maju zaliczył swój debiut w playoffach
Jarnell Stokes – podobnie jak Adams, większość czasu w D-League

MIAMI HEAT

Zoran Dragić – pozyskany razem ze swoim bratem z Phoenix
James Ennis – 62 mecze sezonu, w tym 3 w pierwszej piątce w barwach Heat
Tyler Johnson – podpisał swój kontrakt w lutym, grał 18.8 minut na mecz
Shabazz Napier – 10 startów w ubiegłym sezonie, pod koniec sezonu doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry
Henry Walker – były gracz m.in. Boston Celtics i New York Knicks, do Heat dołączył w lutym
Hassan Whiteside – objawienie ubiegłego sezonu, czwarty w głosowaniu na największy postęp
Justise Winslow – swingman, 10. wybór draftu, mistrz NCAA z Duke

OKLAHOMA CITY THUNDER

Mitch McGary – 32 mecze w ubiegłym sezonie, 6.3 punktów, 5.2 zbiórek, 15.2 minut
Marquis Teague – były zawodnik Chicago Bulls, ostatni sezon w D-League

ORLANDO MAGIC (BIALI)

Glen Rice Jr. – w styczniu zwolniony z Wizards, od tamtej pory w D-League
Chris Singleton – również był gracz Czarodziejów, ubiegły sezon w lidze chińskiej

ORLANDO MAGIC (NIEBIESCY)

Aaron Gordon – stracił 32 mecze sezonu z powodu kontuzji, 8 startów w sezonie 2014-15
Mario Hezonja – swingman, 5. wybór draftu, ubiegły sezon w Barcelonie
Devyn Marble – w swoim pierwszym roku w Orlando grał głównie w D-League
Elfrid Payton – członek All-Rookie 1st Team, uczestnik meczu Rising Stars Challenge
Peyton Siva – były gracz Detroit Pistons, w Magic spędził tylko okres przygotowawczy do ubiegłego sezonu

JAZ1516_Summer-League-Banner

4 drużyny, 6 meczów, 4 dni rywalizacji. To dużo skromniejsza liga, z dużo łatwiejszymi zasadami. Każda drużyna gra przeciwko każdej, mecze rozgrywane są 6., 7. i 9. lipca, 8. lipca to dzień odpoczynku.

BOSTON CELTICS

Terry Rozier – obrońca, 16. wybór draftu z Louisville
Marcus Smart – aż 38 startów w ubiegłym sezonie, dzielił rolę rozgrywającego z Isaiahem Thomasem
James Young – 31 meczów dla Celtów, ale większość sezonu spędzona w D-League

PHILADELPHIA 76ERS

Furkan Aldemir – w grudniu przeniósł się z Galatasaray do Philadelphii i zagrał 41 meczów dla Sixers
Jerami Grant – 65 meczów, 11 startów w ubiegłym sezonie, 21. stycznia zaliczył 8 bloków w meczu przeciwko Knicks
Jahlil Okafor – środkowy, 3. wybór draftu, mistrz NCAA z Duke

SAN ANTONIO SPURS

Kyle Anderson – na czas kontuzji Kawhi Leonarda dostawał szanse od Popa, później grał głównie w D-League
Livio Jean-Charles – 28. pick draftu 2013, do tej pory grał we Francji

UTAH JAZZ

Jack Cooley – podpisał swój kontrakt pod koniec marca, po dwóch 10-dniowych umowach
Bryce Cotton – podobnie jak Cooley, dołączył do Jazz pod koniec sezonu
Jared Cunningham – od początku swojej kariery w 2012 roku był już członkiem 4 drużyn, ubiegły sezon głównie w D-League
Dante Exum – podstawowy rozgrywający Jazz, 5. pick draftu 2014
Rodney Hood – 50 meczów dla Utah w ubiegłym sezonie, 8.7 punktów, 21.3 minut
Grant Jerrett – rok temu na przemian w Jazz i w D-League
Chris Johnson – w ubiegłym sezonie dostawał szanse od Celtics, 76ers, Jazz i Bucks
JaJuan Johnson – wydraftowany przez Boston, ostatnie sezony we Włoszech, w Chinach i w Turcji

Twitter: @pawexm

Komentarze do wpisu: “Ruszają ligi letnie w Orlando i w Utah!

1. Nets – Cliff Alexander, to on powinien być najciekawszy do oglądania po nie zostaniu wybranym.
    Hornets – m.in Aaron Harrison.
    Lepiej jednak wyczekać letniej w LV, choć w Utah będzie Jah.

2. Hej,trafiłem gdzieś na info, że Hassan Whiteside będzie tylko trenował z drużyną podczas ligi letniej i nie będzie uczestniczył w meczach. Tak czy tak, jest wielu ciekawych graczy do obejrzenia. Oprócz topowych zawodników z tegorocznego draftu (których większość będę mogł obejrzeć pierwszy raz w pełnym wymiarze), ciekawe mogą być występy drugoroczniaków m.in.: Kyle „Slow motion”Andersona, Dante Exuma, Marcusa Smarta, Gordona i Paytona z Magic. Ci gracze powinni już pokazywać klasę jeżeli chcą odgrywać w swoich zespołach większą rolę w najbliższym sezonie. Osobiście też ciekawi mnie dyspozycja Glena Rice Jr., który zamiastał rok temu w lidze letniej a w Wizard nie dostał tak naprawdę swojej szansy. No i jest Royce White, która ma papery na granie, ale inne problemy nie pozwalają mu pokazać swoich możliwości – to pewnie jedna z jego ostatnich szans, aby coś osiągnąć w tym sporcie.