Telegram z Enbiej – 21/02/15 – debiuty w nowych zespołach

Charlotte Hornets (22-31) – Oklahoma City Thunder (30-25) 103:110 (30:28, 26:31, 27:27, 20:24)

Z jednej strony – gości – Russell Westbrook – który zaliczył drugi z rzędu występ na poziomie 30 pkt / 10 as prowadząc Thunder do ósmego miejsca na Zachodzie. Podczas gdy odpoczywał Kevin Durant to Russ popisał się 33 pkt – 10 as – 7 zb, prowadząc OKC do 30 wygranej w rozgrywkach. Z drugiej strony – gospodarzy – Mo Williams (24 pkt i 5/10 za trzy pkt) zapisał 1000. trafienie za trzy w karierze, ale jego 24 oczka nie pomogły miejscowym zatrzymać passę czterech porażek. Złą wiadomością dla fanów Szerszeni jest kontuzja (stłuczenie kolana) Bismacka Biyombo, który będzie pauzował przez 3 kolejne mecze. Enes Kanter w swoim debiucie dla Grzmotu – po przeprowadzce z Salt Lake City – zanotował dublet z 10 pkt i 13 zb. DJ Augustin pozyskany z Detroit dołożył 12 oczek. Bolączką Charlotte była słaba postawa obwodowych , bo poza Williamsem, Lance Stephenson trafił tylko 2 z 9 rzutów, a Gerald Henderson 2 na 10.

PKT: Williams 24+12as, Jefferson 20, Kidd-Gilchrist 20 (season high), Zeller 13 oraz Westbrook 33+10as, Ibaka 16, Augustin 12

Miami Heat (23-31) – New Orleans Pelicans (28-27) 91:105 (14:25, 28:27, 23:33, 26:20)

Brak Chrisa Bosha i wiadomość o opuszczeniu reszty sezonu przez jednego z liderów Heat dała się we znaki gospodarzom, podczas gładko przegranej konfrontacji z Pelicans. Żar już na starcie stracił do rywali 11 oczek, po czym kolejne 10 na przestrzeni trzeciej odsłony – i było już po ptakach…Debiut Gorana Dragića (12pkt) wypadł fatalnie, bowiem po raz pierwszy od marca 2012 zanotował on bezbarwną pierwszą połowę meczu, na poziomie 0 pkt i 0 as!W gazie był natomiast Eric Gordon, którego strzelanie w trzeciej odsłonie oraz 16 pkt w tej części gry, pozwoliły na ucieczkę gości. 16 oczek w kwarcie to rekord jakichkolwiek 12 minut dla byłego zawodnika Clippers. Miejscowym na nic zdał się kolejny dublet Hassana Whiteside’a z 11 pkt i 16 zb oraz 5 blk. Pelikany okupiły to spotkanie, kolejnymi kontuzjami – barku Anthony’ego Davisa (nie dokończył meczu) oraz kolana Ryana Andersona. To najgorsze z możliwych wieści dla Monty’ego Williamsa…

PKT: Chalmers 20, Wade 19, Dragic 12, Whiteside 11+16zb oraz Gordon 24, Asik 15, Evans 13

Chicago Bulls (35-21) – Phoenix Suns 112:107 (29-27) (33:28, 19:28, 29:27, 31:24)

Po fatalnym występie przeciwko Detroit Pistons nieco lepiej w starciu z Phoenix Suns zaprezentowali się gospodarze United Center. Na pierwszym planie znów pojawili się dwaj All Star – Pau Gasol (22 pkt i 14 zb) oraz Jimmy Butler (19 pkt i 5 zb). Wśród gości zawodził ewidentnie Markieff Morris, grający na skuteczności 3/15…Nawet bardzo dobra postawa duetu PJ Tucker (20 pkt, 8/13 z gry) oraz Marcus Morris (17 pkt i 8/15 z gry) nie zrobiła wielkiej różnicy w hali Byków. Bulls mogli liczyć na swoich podkoszowych (m.in. 12 zb od Joakima Noaha) czy dystansowe strzelanie obwodowych (12/24 za trzy i po trzy trojki duetu Brooks-Dunleavy). Aż sześciu graczy Toma Thibodeau przekroczyło 10 punktów, a różnicy w grze nie zrobił przeciętny debiut Brandona Knighta (13 pkt i 5 as). Suns po dwóch z rzędu porażkach od trade deadline spadli na 9 pozycję w tabeli konferencji zachodniej i są mocno naciskani przez New Orleans Pelicans, do których składu wrócił już Anthony Davis (9pkt minionej nocy).

PKT: Gasol 22+14zb, Butler 19, Rose 16 oraz Tucker 20, Marcus Morris 17, Bledsoe 13, Knight 13

Houston Rockets (37-18) – Toronto Raptors (37-18) 98:76 (20:18, 20:18, 28:17, 30:23)

Atomowa trzecia kwarta w wykonaniu Jamesa Hardena , w której to brodacz zdobył 16 oczek, zaprowadziła gospodarzy do wyraźnego zwycięstwa nad czołową ekipą Wschodu. Swój najlepszy mecz dla Rockets rozegrał też Corey Brewer , autor 26 pkt. Podczas trzeciej ćwiartki Rockets zanotowali run 12-1 i nie oddali prowadzenia do końca czwartej kwarty, powiększając tylko przewagę do 22 oczek. Defensywa Rakiet zanotowała rekordowe dla nich w sezonie 17 przechwytów, a zespół dołożył do tego 9 bloków. Nawet 27 punktów Jamesa Johnsona nie odmieniło losów Raps. Po tym spotkanie obie drużyny notują identyczny bilans. Btw. Kyle Lowry zanotował jeden z gorszych meczów w sezonie, ze skutecznością 2/13 z gry.

PKT: Brewer 26, Harden 20, Motiejunas 12 oraz Johnson 27, Lowry 11, Valanciunas 11, DeRozan 10

Los Angeles Clippers (37-19) – Sacramento Kings (19-35) 126:99 (24:29, 42:18, 31:18, 29:34)

Austin Rivers zanotował swój najlepszy występ dla Clippers z 28 pkt i pięcioma celnymi trójkami, a LAC zmiażdżyli Kings podczas drugiej odsłony. W niej gospodarze wybili z głów Królów jakąkolwiek nadzieję na wygraną w meczu, zwyciężając 12 minut stosunkiem 42-18! Obwodowy tercet Clippers – Redick (24) – Crawford (23) – Rivers (28) rozstrzelał gości z Sacramento, mimo debiutu po drugiej stronie Davida Stocktona (syna Johna).

PKT: Rivers 28, Redick 24, Crawford 23 oraz Cousins 21, Gay 15, Casspi 11

Komentarze do wpisu: “Telegram z Enbiej – 21/02/15 – debiuty w nowych zespołach

1. Liczę iz Gordon zostanie w NOLA,póki zdrowy to niepotrzebny nikt inny. Ale ile bym dał za sztab medyczny Suns,chyba tylko oni zrobiliby coś z tymi kontuzjami.