Dwunastka Cavs, przebudzenie Love’a

Najważniejszym wydarzeniem poprzedniej nocy była konfrontacja Kawalerii z Clippersami. Cavs mieli w nogach 11 wygranych z rzędu a ich seria miała początek w Staples Center oraz przy powrocie po kontuzji LeBrona Jamesa. Co ważne , statystyka przedmeczowa wyraźnie stawiała ekipę Doca Riversa w sytuacji outsidera, bowiem 12 z ostatnich 13 meczów goście z L.A. przegrali w hali Quicken Loans oraz ich bilans (all time) wynosił do wczoraj 3-16.

CAVALIERS (31-20) – CLIPPERS (33-17) 105 : 94

Spotkanie w Ohio było popisem Wielkiej Trójki, a tercet James-Love-Irving zagrał jeden z najlepszych spotkań tego sezonu. LBJ grał bardzo efektywnie i trafił 8 z 14 rzutów , dodając do 23 punktów 9 asyst. Kevin Love dołożył – najwięcej w meczu – 24 pkt i 9 zb zatrzymując Blake’a Griffina na poziomie 16 pkt i 8 zb (7/17 z gry). Największą pracę w obronie wykonał jednak Kyrie Irving (10 pkt , 6 zb i 4 as) zatrzymujący Chrisa Paula na poziomie 4 celnych przy 14 wykonywanych rzutach (10 pkt). Irving jednak też nie imponował skutecznością , trafiając 1 z 5 rzutów. Cavs wyglądali świetnie i już po pierwszej kwarcie notowali 10 oczek zaliczki (30-20).

Kapitalnie spotkanie otworzyli podkoszowi Kawalerii, Love trafił dwie szybkie trójki a spod kosza nie pudłował Mozgov. Następna kwarta była meczowym momentum , bowiem oszołomieni świetnym otwarcie rywala – goście – przez 5 minut drugiej kwarty trafili tylko raz, za sprawą Spencera Hawesa. W tym samym czasie, nieco mniej skuteczni gospodarze, uciekli na 15 oczek przewagi. Love grał swoje najlepsze pierwsze 24 minut w barwach Cavs, zdobywając punkt za punktem oraz windując wynik m.in. slam dunkiem. Kiedy w końcówce II kwarty do gry mocniej włączyli się James i JR Smith to przewaga miejscowych urosła do 23 oczek. LBJ i JR dołożyli po trójce i Clippers byli w poważnych tarapatach (65-42).

Walec z Cleveland doprowadzał do szału Chrisa Paula (złapał flagrant faul i również techniczne za dyskusję z arbitrem-kobietą), DeAndre Jordana (techniczny) czy Matta Barnesa (11. techniczne w sezonie). Oczywiście z prezentów i dodatkowych osobistych korzystali jak najbardziej podopieczni Davida Blatta.

Trzecią kwartę udanie rozpoczął Irving i jego seryjne punkty powiększały rosnącą przewagę miejscowych. Po jego trójce na 4 minuty przed zakończeniem trzeciej odsłony przewaga Cavs wynosiła 30 oczek (87-57). Jedyną odpowiedzią kapitulujących Clippers była seria punktów Hawesa, ale to było wszystko co najlepsze w wykonaniu gości i kiedy na placu boju stali starterzy.
Po raz trzeci w całej historii klubu Cavs zanotowali serię 12 zwycięstw, a co ciekawe większość ze spotkań wygrali co najmniej 10 punktami. Jeśli wygrają kolejne spotkanie to ich najlepsza seria z LeBronem Jamesem (13) zostanie wyrównana. Sam LeBron grając dla Cavs i Heat miał 5 serii spotkań z 12 wygranymi! James tym razem do przerwy miał już 8 asyst udanie obsługując kolegów. Wszyscy z pierwszej piątki Cavs zanotowali double figures.

Clippers bez kontuzjowanego (plecy) oraz odpoczywającego JJ Redicka zostali zatrzymani na poziomie 5 celnych rzutów z dystansu (22 próby), Jamal Crawford trafił tylko raz przy 6 próbach i zakończył mecz z 13 pkt.

PKT: Love 24 (9zb), James 23 (9as), Smith 16, Mozgov 12 (9zb), Irving 10, Thompson 9 (10zb) oraz Griffin 16 (8zb), Crawford 13, Hawes 11, Paul 10 (9 as), Rivers 10, Jordan 8 (14zb).