Mini telegram z Enbiej – Martin Luther King Day – część 1

Można powiedzieć, że MLKD to jeden z najlepszych dni w całym roku dla fanów koszykówki zza oceanu. Jako kibice dostajemy wiele spotkań o przyzwoitej dla europejskich kibiców godzin. Sam po treningu nóg usiadłem z dobrą kolacją i oglądałem co nieco w przerwie od nauki. Zapraszam Was na pierwszą część MLKD w formie mini telegramu.

Minnesota Timberwolves 80:105 Charlotte Hornets

W końcu! Big Al powrócił (wszedł z ławki), a Hornets dalej wyglądają naprawdę dobrze. Przede wszystkim grają świetnie w defensywie. W obecnej formie Hornets to top5 defensyw w ligi, a jeśli Kembie i Jeffersonowi będzie siedziała ręka mogą wygrać z każdym. Wracając do meczu… W zasadzie tylko 1 kwarta była w miarę wyrównana, którą P.J. Hairston zakończył buzzerem zza łuku. Szerszenie w zasadzie przez całe spotkanie mieli olbrzymią przewagę, którą zbudowali w świetnej 2 kwarcie. Jefferson świetnie obsługiwał kolegów z okolic 3-4 metra będąc tyłe do kosza. Hornets wygrali deskę (47-42) i popełnili mniej strat (10-16)

Hornets

Philadelphia 76ers 76:111 Washington Wizards

Był to mecz bez historii, który rozstrzygnął się już w 1 kwarcie. Fajne spotkanie rozegrał Marcin Gortat (20 pkt, 8 zb, 2 blk). Szóstki nie potrafiły sobie poradzić z defensywą Czarodziei, która była nie do sforsowania. Wizards wyraźnie wygrali deskę (53-30). Martwi po raz kolejny wysoka liczba strat (22).

wiy

Detroit Pistons 82:93 Atlanta Hawks

Które to już zwycięstwo z rzędu zanotowali Hawks ? Tak chyba 13… Po raz kolejny pokonali Pistons pomimo świetnej postawy graczy Tłoków na desce. Greg Monroe i Andre Drummond zebrali w sumie 38 piłek w tym 12 na atakowanej tablicy! Dość powiedzieć, że już w 1 kwarcie Dre miał na koncie 11 piłek. Obydwa zespoły oddały olbrzymią ilość rzutów zza łuku. Hawks 35, a Pistons 30. W grze Jastrzębi ponownie imponuje gra w ofensywie i minimalizowanie strat. W tym meczu zgubili tylko 10 piłek. Ich grę pociągnęli Paul Millsap i Mike Scott, którzy zdobyli po 20 punktów.

hawks

Boston Celtics 93:102 Los Angeles Clippers

W spotkaniu z swoimi byłymi podopiecznymi Doc Rivers zanotował 8 zwycięstwo w ostatnich 11 meczach. Świetne spotkania zagrali Blake Griffin (22 pkt, 9 zb, 6 as) i DeAndre „3000” Jordan (19 pkt, 12 zb, 6 blk). Na słabszej skuteczności zagrał Chris Paul (3-12), ale nie przeszkodziło to Clippers wygrać te spotkanie. Po stronie Celtics, aż 6 zawodników osiągnęło 10 i więcej punktów. Ciekawe spotkanie z 14 punktami i 7 asystami zagrał rookie Marcus Smart.

clips

Denver Nuggets 79:122 Golden State Warriors

Właśnie kończę oglądać mecz, ale powiedzmy sobie szczerze, że już nic ciekawego się w nim nie wydarzy. Wojownicy są klasą samą dla siebie. Spójrzcie ilu zawodników zdobywało w tym spotkani punkty! Skuteczność z gry i zza łuku w okolicach 50% w porównaniu z 35% z gry i 30% zza łuku Nuggets mówi samo za siebie. Andrew Bogut może zdobywać 5 punktów co mecz, ale ma olbrzymi wpływ na grę Warriors po obu stronach parkietu. Gość ma świetny przegląd pola! Zdrowia panie Endriu!

war

Komentarze do wpisu: “Mini telegram z Enbiej – Martin Luther King Day – część 1

1. Rivers junior po zmianie klubu można powiedzieć „gra swoje” czyli w 15 minut 2pkt. na skuteczności 1-3, 2 straty, zespół „-2” z nim na parkiecie. Wiem, że to pierwszy mecz w nowym zespole ale nie podoba mi się ten transfer zupełnie. Wyraźnie wzięły względy osobiste u Doca.

2. To był 3 mecz Riversa w LAC. Pierwsze dwa były jeszcze bardziej „błyskotliwe” niż wczorajszy także pewnie nawet nie zauważyłeś go w boxscore;) zaryzykuję i powiem, że po tym jak Doc rozwalił ten zespół dokonując „spektakularnych” transferów, Clippers nie awansują do play-off.