Enbiej Insider – 3/01/2015

Anthony będzie dalej odpoczywał?

New York Knicks po raz drugi w tym sezonie są w sytuacji, kiedy przegrali 10 lub więcej meczów z rzędu, a ich postawa wcale nie ulega poprawie. Jak tak dalej pójdzie to niedługo będą rywalizować z Philadelphią 76ers o największe szanse na wylosowanie pierwszego wyboru w drafcie. W takiej sytuacji, ryzykowanie poważniejszej kontuzji Carmelo Anthony’ego może być nie na miejscu, przy jego nowym, 5-letnim kontrakcie. Zdaje sobie z tego sprawę trener Knicks, Derek Fisher.

– Z rozmów, które odbyłem wynika, że może nadejść taki czas, kiedy taka decyzja będzie pożądana zwracając uwagę na nasz kalendarz. Na razie jednak, nie możemy powiedzieć Carmelo, żeby podjął się rezygnacji z gry w tym sezonie. Nasz sztab medyczny na bieżąco informuje go o kolejnych wynikach jego badań. On też daje nam znać, co go boli i jakie są objawy. Teraz nie możemy mu po prostu powiedzieć: „Carmelo, nie będziesz już grał”.

hi-res-186906123-kevin-mchale-of-the-houston-rockets-calls-a-play-during_crop_exact

McHale tłumaczy się z posadzenia na ławce całej drużyny

Houston Rockets zagrali wczoraj beznadziejne spotkanie i przegrali z New Orleans Pelicans 111-83. Była to ich trzecia porażka w czterech meczach. Przegrywając 23 punktami w trzeciej kwarcie, trener Kevin McHale postanowił zmienić wszystkich zawodników na boisku, sadzając na ławce swoją podstawową piątkę. Po meczu, McHale powiedział dlaczego to zrobił i nie miał żadnych ciepłych słów do powiedzenia o swoim zespole.

– Widzieliście w ogóle ten mecz? Nie było żadnej intensywności ani koncentracji. Skopali nam tyłki w każdym aspekcie gry. Nie trafiliśmy dziewięciu rzutów spod samego kosza w pierwszej kwarcie, nie staraliśmy się w defensywie. Graliśmy źle, byliśmy naprawdę beznadziejni. Oni wyszli na mecz z nastawieniem, by zmieść nas z parkietu. My nie mieliśmy żadnego nastawienia.

B6b-d23CcAA6X3y

Okafor nie będzie dalej szukał drużyny

Emeka Okafor jest bardzo pożądany przez drużyny, którzy chcą zatrudnić wolnego agenta do gry pod koszami. Środkowy, który opuścił cały ubiegły sezon i start tego z powodu kontuzji szyi nie będzie jednak szukał okazji do powrotu w tym sezonie, a będzie raczej liczył na angaż w którejś z drużyn w przyszłym roku. Zainteresowani 32-latkiem byli m.in. Cleveland Cavaliers, Miami Heat i Dallas Mavericks. Ostatnio grał w Washington Wizards w sezonie 2012-13, po czymi został wytransferowany do Phoenix Suns za Marcina Gortata, jednak nie zagrał tam ani jednego spotkania.

KONTUZJE:

Eric Gordon jest coraz bliżej na parkiet po przerwie spowodowanej urazem barku. Zawodnik New Orleans Pelicans wróci jutro do treningów.

DeMar DeRozan jest gotowy na czwartkowy powrót na parkiet po kontuzji uda, która wykluczyła go z gry z ostatnich 17 spotkań. Toronto Raptors zaczęli sezon 13-3, gdy w ich składzie znajdował się ubiegłoroczny All-Star.

Jimmy Butler (powody osobiste) i Mike Dunleavy (kostka) nie zagrają dziś z Celtics. Prawdopodobne są występy Paua Gasola i Taja Gibsona.

Enes Kanter nie zagra dziś przeciwko Timberwolves z powodu kontuzji stawu skokowego. Środkowy Utah Jazz nie pojechał nawet z drużyną do Minneapolis.