Enbiej Insider – 25/11/2014

Williams i Cousins zawodnikami tygodnia

Lou Williams z Toronto Raptors i DeMarcus Cousins z Sacramento Kings zostali wybrani zawodnikami tygodnia w swoich konferencjach.

Raptors zakończyli tydzień z bilansem 3-0, a Williams zdobywał średnio 23.7 punktów (4. w konferencji) i 2.0 przechwytów (9. w konferencji). Zaliczył career-high 36 punktów, trafiając również najlepsze w karierze 15 rzutów wolnych w wygranym 110-93 meczu z Cleveland Cavaliers. W ciągu ostatniu siedmiu dni, trafił 10 z 19 prób zza łuku. Toronto (11-2) zaliczyli najlepszy start w historii klubu i prowadzą w konferencji wschodniej.

Cousins poprowadził Kings w tym tygodniu do 2 zwycięstw, będąc w tym czasie liderem ligi w zbiórkach (16.3). Zdobywał także 25.7 punktów na mecz (2. w lidze) na skuteczności 57.7%. 22. listopada zanotował swoje szóste kolejne double-double z 31 punktami i 18 zbiórkami w wygranym meczu przeciwko Minnesota Timberwolves.

isaiah-thomas-nba-phoenix-suns-detroit-pistons-850x560

Thomas i Suns szukają odpowiedniej rotacji

Po trzech sezonach spędzonych w Sacramento, Isaiah Thomas zdecydował się na przejście do Phoenix, gdzie musi dzielić miejsce na obwodzie z Goranem Dragiciem i Erikiem Bledsoem. Gdy jest na parkiecie wygląda znakomicie, ale problem w tym, że często siedzi na ławce.

– Jak długo gram, tak długo jestem szczęśliwy. To jest najważniejsze. Wiem, że każdy chce grać i czuję także, że mogę bardzo pomóc tej drużynie. To ciężka sytuacja, ale muszę być gotowy w każdej chwili. Spodziewałem się czegoś innego, ale rozumiem, że trener też ma dużo roboty. Wprowadzanie nas wszystkich na boisko, rotując minutami każdego to też ciężka praca. Więc nie jest to trudna sytuacja dla nas zawodników, ale to my musimy być gotowi w chwili, gdy trener powie nasze imię. To on robi wszystko, aby drużyna wygrała. Mimo to, to ciężka sytuacja dla nas wszystkich.

20130706_mjr_su5_117.0

Hollins krytykuje Lopeza

Trener Lionel Hollins ma ostatnio dość dużo uwag do gry Brooka Lopeza. Środkowy Brooklyn Nets został posadzony na ławce w czwartej kwarcie meczu z San Antonio Spurs przez swoją słabą postawę na boisku, a na treningu Hollins dołożył jeszcze kilka słów.

– To ten sam Brook. On umie trafić do kosza, ale musi pracować więcej w obronie, robić lepszą robotę na tablicach oraz lepiej podawać do swoich kolegów. Jeśli widzieliście go na treningu, to wiecie, że ma do tego potencjał. Trzeba tylko zaufania do swoich kolegów i nieco mądrzejszego rozumienia gry. Niektórzy ludzie, którzy wchodzili do tej ligi, byli proszeni o robienie tylko jednej rzeczy. Jednak trzeba robić więcej, żeby wygrywać. To próbuję mu wytłumaczyć.

MarcGasolIsABear

GM Grizzlies: Zatrzymanie Gasola jest priorytetem

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że San Antonio Spurs i New York Knicks będą chcieli powalczyć o Marca Gasola, który tego lata stanie się wolnym agentem. Generalny menedżer Chris Wallace poradził im jednak, aby nie robili sobie złudzeń.

– Naszym zamiarem jest oczywiście podpisanie nowej umowy z Markiem Gasolem. Więc pozostałe kluby będą musiały poszukać szczęścia gdzieś indziej, innego zawodnika. On jest naszym priorytetem. Memphis to jedyne miasto, które Marc zna w obrębie USA. Jeśli uda się go zatrzymać, będzie zawodnikiem z jednym największych wkładów w tą organizację.

NBA: Preseason-Minnesota Timberwolves at Chicago Bulls

Thibodeau: Rose jeszcze nie czuje się komfortowo

W poniedziałkowym meczu z Utah Jazz do gry po 4-meczowej przerwie powrócił Derrick Rose. Zdobył 18 punktów, 5 asyst i 3 zbiórki w 25 minut gry. Tom Thibodeau wydał się lekko poirytowany pytaniem, czy Rose wyglądał na zmęczonego w drugiej połowie spotkania.

– Jezus, nie wiem. Musi wyjść na parkiet i grać najlepiej jak potrafi. Wykonał wiele dobrego. Oczywiście nie czuje się jeszcze komfortowo, ale na to też przyjdzie czas. Kiedy zagra kilka niezłych meczów z rzędu, będzie mu wygodniej. Najważniejsze jest jednak to, żeby grał.

lebron-james-nba-toronto-raptors-cleveland-cavaliers-850x560

LeBron: Jestem swoim największym krytykiem

Cleveland Cavaliers przerwali swoją 4-meczową serię porażek, dość łatwo pokonując Orlando Magic na własnym parkiecie. Podczas fali niepowodzeń, LeBron James był dość ostry dla siebie mówiąc, że nie robi wystarczającej roboty jako lider tej drużyny.

– Jestem swoim największym krytykiem. Nie byłem usatysfakcjonowany swoją grą w tym tygodniu. Nikt nie kładzie na mnie większej presji niż ja sam. Ale nie powinno się o tym tylko mówić, trzeba to także pokazać na parkiecie.

James zdobył 29 punktów, 11 asyst i 4 zbiórki w ostatnim meczu. W trakcie czterech porażek z rzędu, zaliczał średnio 18.5 punktów, 7 asyst i 5 zbiórek.

ray-allen-nba-san-antonio-spurs-miami-heat-850x560

Siedem zespołów chce Allena

Według informacji Chrisa Broussarda z ESPN, siedem zespołów jest zainteresowanych pozyskaniem Raya Allena. 39-latek grał w tamtym sezonie w barwach Miami Heat i do tej pory nie podpisał kontraktu. W kręgu zainteresowanych są m.in. Cleveland Cavaliers, Chicago Bulls, Washington Wizards i San Antonio Spurs.

Rockets myślą o zatrudnieniu Harringtona

Według źródeł z wiedzą o tej sytuazcji, Houston Rockets myślą o sprowadzeniu Ala Harringtona. Ten został ostatnio zwolniony z chińskiego klubu, by przyspieszyć jego powrót do NBA. Harrington zagrał w 34 spotkaniach Wizards w poprzednim sezonie, zaliczając średnio 6.6 punktów i 2.2 zbiórek.

Young wraca do składu Timberwolves

Thaddeus Young powrócił do drużyny Minnesota Timberwolves po 11 dniach absencji spowodowanej śmiercią swojej mamy. Bez niego, Wilki były 1-4, a także straciły z powodu kontuzji Ricky’ego Rubio, Nikolę Pekovicia oraz Kevina Martina.

Cavs szukają kolejnego zawodnika

Zarządcy Cleveland Cavaliers aktywnie poszukują kolejnego wysokiego gracza do swojej rotacji. Starali się podobno o wymianę z Denver Nuggets, w ramach której do Ohio przyszedłby Timofey Mozgov, ale nie udało się nic wskórać.

KONTUZJE:

Kevin Martin przeszedł udaną operację na kontuzjowanym nadgarstku i opuści od tej pory 6-8 tygodni. Obwodowy Timberwolves nabawił się złamania w środowym meczu przeciwko Knicks.

Scott Brooks wspomniał po treningu, że Russell Westbrook może zagrać już w piątek przeciwko New York Knicks. Gwiazda Oklahoma City Thunder opuściła ostatnie 13 spotkań po doznaniu kontuzji dłoni.

Carmelo Anthony musiał zejść do szatni w końcówce pierwszej połowy meczu New York Knicks przeciwko Houston Rockets i nie wrócił już na parkiet. Melo odczuł gwałtowny ból w plecach po oddaniu rzutu. Knicks (4-11) już bez niego przegrali ten mecz 91-86.

Xavier Henry zerwał ścięgno Achillesa w lewej nodze i nie zagra już w tym sezonie. To już kolejna kontuzja w składzie Los Angeles Lakers, których skład był już uszczuplony o Steve’a Nasha, Juliusa Randle’a i Ryana Kelly’ego. Henry zaliczał 2.2 punktów w dziewięciu meczach Jeziorowców w tym sezonie.

Dwyane Wade opuści dziś siódme kolejne spotkanie z powodu kontuzji uda. Obrońca Miami Heat najwcześniej powróci w niedzielnym meczu przeciwko New York Knicks.

Andrew Bogut wziął udział w porannym treningu rzutowym i prawdopodobnie zagra dziś przeciwko Miami Heat. Środkowy Warriors zmagał się z kontuzją oka.