Enbiej Insider – 18/11/2014

W dzisiejszym Insiderze m.in.: David Blatt obciąża siebie porażką z Nuggets, Nowitzki łamie kolejną barierę, P.J. Tucker zawieszony oraz raporty z kontuzji Nicka Younga, Ryana Kelly’ego, Jamesa Johnsona i Cleanthony’ego Early’ego

LeBron i Lillard zawodnikami tygodnia

LeBron James z Cleveland Cavaliers i Damian Lillard z Portland Trail Blazers zostali wybrani zawodnikami tygodnia w swoich konferencjach.

James poprowadził Cavs do bilansu 3-0 w trakcie ostatniego tygodnia, zdobywając najlepsze w lidze 35 punktów na mecz. James był trzeci w konferencji w asystach (7.7), ósmy w skuteczności z gry (59.4%), ósmy w minutach (36.7), dodając do tego średnio 7 zbiórek. LeBron zaliczył 41-punktowy występ w TD Garden 14. listopada, kiedy to Cleveland pokonało Boston 122-121.

Trail Blazers byli 3-0, a Lillard zaliczał średnio 28 punktów (drugi w konferencji), 8.7 asyst (trzeci w konferencji), a także miał świetną skuteczność za trzy punkty (14/20, 70%). Bez LaMarcusa Aldridge’a, Lillard zdobył 28 punktów, 10 asyst i 5 zbiórek, które pozwoliły Portland na wygranie z Brooklyn Nets 97-87 i na zakończenie tygodnia bez porażki.

David-Blatt-dirigiendo-a-los-Cavaliers-en-un-partido-600x337

Blatt bierze odpowiedzialność za porażkę

Cleveland Cavaliers przegrali ostatniej nocy z Denver Nuggets 106-97. David Blatt uważa, że to po części jego wina.

– Wiedziałem, że będzie to bardzo niebezpieczny mecz i mówiłem to od rana, kiedy to pierwszy raz weszliśmy do szatni, ale widocznie nie zrobiłem tego, co do mnie należało. Byłem w takich sytuacjach zbyt wiele razy i to po prostu wiem. Świadczy o tym fakt, że po time-outach nie zmieniali wcale swojej gry. Biorę za to odpowiedzialność, bo jestem tego częścią.

Blatt wziął przerwę na żądanie na 6 minut przed końcem spotkania, gdy Cavs przegrywal i 14 punktami, ale udało im się zmniejszyć różnicę o zaledwie 5 „oczek”. Niektórzy gracze, np. Kevin Love nie zgodzili się z trenerem.

– Zrobił dobrą robotę, przygotowując nas do meczu i to nie on gra potem na boisku. Myślę, że odpowiedzialność za porażkę leży po naszej stronie. Mieliśmy przygotowany „gameplan”, schematy w obronie, ale czasami po prostu nie udaje się wygrać.

Ty-Lawson-Denver-Nuggets-end-Cavs-streak

Connely: Każdy z naszych graczy jest dostępny do wymiany

Denver Nuggets zaliczyli dość słaby początek sezonu. Próbują teraz zbudować drużynę wokół Ty’a Lawsona i Kennetha Farieda, który przed sezonem dostał czteroletni kontrakt. Jednak nawet z nimi, Nuggets są otwarci na propozycje innych drużyn dotyczące wymian i każdy może spodziewać się, że następnego dnia będzie zawodnikiem innego zespołu.

– Każdy z naszych zawodnikiem jest do wytransferowania. Oczywiście nie chcemy traktować zawodników jako karty przetargowe, ale jako zarząd drużyny musimy być brutalnie szczerzy. Nie mamy w tej chwili nikogo, kogo szczególnie chcielibyśmy zatrzymać – powiedział Tim Connelly, generalny menedżer Nuggets.

Nowitzki z kolejnym historycznym osiągnięciem

Swoim rzutem z półdystansu na 6 minut przed końcem trzeciej kwarty Dirk Nowitzki przekroczył granicę 27,000 punktów w karierze. Tylko on, Michael Jordan, Karl Malone i Kobe Bryant potrafili tego dokonać w barwach jednej drużyny.

pj-tucker-111814

P.J. Tucker zawieszony przez Suns

P.J. Tucker został ukarany przez swoją drużynę za naruszenie przepisów obowiązujących w zespole. Skrzydłowy Suns nie był dopuszczony do gry w wygranym przez „Słońca” meczu w Bostonie, ponieważ spóźnił się na samolot. Wcześniej, Tucker dostał od NBA karę zawieszenia na trzy mecze z powodu jazdy pod wpływem alkoholu.

KONTUZJE:

Nick Young zadebiutuje dziś w meczu przeciwko Atlanta Hawks po opuszczeniu blisko sześciu tygodni z powodu zerwanych więzadeł w prawym kciuku. Obrońca Lakers zacznie mecz na ławce rezerwowych.

Ryan Kelly nie zagra przez sześć tygodni przez kontuzję naderwania ścięgnia udowego. Skrzydłowy Lakers doznał urazu w trakcie przegranego przez LA meczu z Golden State Warriors. Kelly zaliczał do tej pory średnio 3.7 punktów i 1.7 zbiórek na mecz.

Cleanthony Early (Knicks) przejdzie operację usunięcia uszkodzonego fragmentu więzadła w prawym kolanie. Po miesiącu, Early przejdzie kolejne badania, które powiedzą ile czasu będzie trwała jego pauza.

Rudy Gay (Kings) kontuzjował prawe ścięgno Achillesa i jego występ przeciwko New Orleans Pelicans stoi pod znakiem zapytania.

Nicolas Batum (Trail Blazers) powiedział po meczu z Pelicans, że powinien być gotowy do gry w piątek przeciwko Chicago Bulls.

James Johnson doznał poważnego skręcenia stawu skokowego w sobotnim meczu z Utah Jazz. Nie wiadomo ile potrwa przerwa skrzydłowego Raptors.

DeMarre Carroll nie zagra dziś przeciwko Los Angeles Lakers. Dla skrzydłowego Atlanty będzie to już czwarty stracony mecz przez kontuzję pachwiny.

TRANSFERY:

A.J. Price pozostanie w Indiana Pacers na kolejne 10 dni. Price zaliczał w barwach zespołu z Indianapolis średnio 13.0 punktów i 2.8 asyst w sześciu meczach.