Tony Parker prawdopodobnie zagra w Game 1

Jak donoszą źródła z wielu stron Tony Parker ma być gotowy do gry w pierwszym meczu tegorocznych Finałów. W Game 6 serii z Oklahomą City Thunder Francuz musiał przesiedzieć całą drugą połowę i dogrywkę na ławce, a jego sytuacja po meczu była bardzo niepewna.

Pierwszy taką informację podał San Antonio Express-News, jeszcze w niedzielę. Według nich Parker ma być „absolutnie” gotowy do gry w czwartek. Później sytuację Francuza potwierdziły źródła Yahoo! Sports i Adrian Wojnarowski, a świeże doniesienia „sources” Marka Steina z ESPN sugerują, że wszystkie prognozy są optymistyczne i fani Spurs nie powinni się martwić. Parkerowi bardzo mają pomóc aż 4 dni przerwy między spotkaniami.

Francuz jest też graczem, który szybko się leczy i często gra pomimo kontuzji. Przez niemal cały sezon Parker zmagał się z urazami, zwłaszcza w drugiej części rozgrywek było to widoczne. Rok temu w Finałach również grał z kontuzją, tylko wtedy była to lewa łydka.

Pierwsze problemy Tony’ego z lewą kostką pojawiły w trakcie Game 4 i męczyły go do końca serii z Thunder. Apogeum zostało osiągnięte podczas szóstego meczu, kiedy Parker nie zagrał ani minuty po przerwie. Mimo tego Spurs odrobili 7 punktów straty po połowie i wygrali trzecią kwartę 37-20.

Oficjalne informacje mają pojawić się we wtorek, kiedy Gregg Popovich spotka się z dziennikarzami w San Antonio, po raz pierwszy od awansu do Finałów i wygranej w Oklahoma City.

Jego obecność i zdrowie mogą być kluczowe dla losów tegorocznych Finałów. W tych play-offach Parker notuje średnio 17.2 punktu i rozdaje średnio 5 asyst na mecz, grając średnio po 30 minut.

Komentarze do wpisu: “Tony Parker prawdopodobnie zagra w Game 1

1. Można liczyć na artykuł biograficzny na temat Grega Popovicha? Podejrzewam, że każdemu by się przyjemnie czytało tekst usłany anegdotami i tekstami Popa.