Nike Basketball „Elite Pack”

Wielkimi krokami zbliżają się Play-offy i Nike przygotowało specjalne ulepszone pary ich trzech topowych modeli – KD VI, LeBron XI i Kobe 9. W przypadku Kobe nie ma mowy o żadnym ulepszeniu, ponieważ jest to nowy model i nie ma „bazowej” wersji Kobe 9 – od razu wyszły w wersji Elite. Poniższa kolorystyka bazuje na barwach Lakersów – jest to ciekawe połączenie fioletu i żółtego.

LeBron XI Elite od zwykłych XI różni się trochę niższym krojem, innym wzorem trakcyjnym oraz bardziej „zabudowaną” konstrukcją zwiększającą stabilność. Pierwsza kolorystyka bazuje na połączeniu srebrnej cholewki wraz z czerwono-czarnymi detalami. Czy będą lepsze niż model bazowy – raczej tak, na pewno będą dużo bardziej stabilne oraz będą lepiej trzymały się parkietu. Jednak nie sądzę aby różnica była aż tak znacząca.

KD VI Elite zapowiadają się na prawdę obiecująco – zdecydowano obniżono wagę poprzez użycie meshu na cholewce. Ponad to dodano dynamiczny Flywire, lepszy wzór trakcyjny oraz znany z LeBron X Max Zoom (połączanie Air Max 360 z poduszkami Zoom). Pierwsza kolorystyka bazuje na barwach OKC – niebieska cholewka z pomarańczowymi detalami. Moim zdaniem będą dużo lepsze niż zwykłe KD VI i mogą okazać się najlepszymi butami Duranta w historii.

Cały zestaw będzie dostępny 11 kwietnia – jak na razie brak oficjalnej ceny (jedyna znana to Kobe 9 Elite – $225)

nike-basketball-elite-team nike-kd-6-elite-team-1 nike-kd-6-elite-team-2 nike-kd-6-elite-team-3 nike-kd-6-elite-team-4 nike-kd-6-elite-team-5 nike-kd-6-elite-team-6 nike-kobe-9-elite-team-1 nike-kobe-9-elite-team-2 nike-kobe-9-elite-team3 nike-kobe-9-elite-team-4 nike-kobe-9-elite-team-5 nike-kobe-9-elite-team-6 nike-lebron-11-elite-unveiled-1 nike-lebron-11-elite-unveiled-2 nike-lebron-11-elite-unveiled-3 nike-lebron-11-elite-unveiled-4 nike-lebron-11-elite-unveiled-5 nike-lebron-11-elite-unveiled-7