Walker i Love najlepszymi w tygodniu #16

Po raz drugi w karierze Kemba Walker zwyciężył w głosowaniu na najlepszego gracza tygodnia. Poprzednim razem i pododobnej sztuki dokonał w rozgrywkach sezonu 2011-12. Kevin Love z kolei już kilkukrotnie odbierał podobny laur, a w obecnych rozgrywkach to wyróżnienie otrzymał po raz drugi. Wcześniej głosujący wskazali go na najlepszego gracza tygodnia w pierwszych dniach rozgrywek 68. sezonu.

Kemba Walker ma w nogach fantastyczny tydzień, podczas którego aż 4-krotnie prowadził Rysie do kolejnych wygranych. Walczące o play offs Charlotte dzięki 22pkt Walkera ograli Pistons, następnie przy 24pkt i 16as znów pokonali Tłoki i zwiększyli dystans nad trzykrotnymi Mistrzami NBA w tabeli konferencji wschodniej. W końcu dzięki 35pkt i 8zb Kemby jego drużyna niespodziewanie ograła Grizzlies. Średnie jakie uzyskiwał obrońca w ostatnim tygodniu to 22.5 pkt – 8.5 as – 5.5 zb.

Z kolei Kevin Love czyli lider double-double w całej NBA (z 47. na koncie) mocno przyczynił się do wygranej Wolves nad Pacers, zdobywając 42pkt i 16zb. Następnie Kevin popisał się triple-double przeciwko Jazz-manom, zbierając 37pkt-12zb-10as. Było to pierwsze TD Kevina w karierze! W końcu, przy jedynej porażce tygodnia, przeciwko Blazers, Love zanotował 31pkt i 10zb. Jego średnie z ostatnich siedmiu dni to 36.7 pkt oraz 12.7 zb.

Innymi nominowanymi do nagrody tygodnia byli Al Jefferson, Stephen Curry, Paul George, Jamal Crawford, Blake Griffin, Chris Bosh, LeBron James, Dwyane Wade, Kevin Durant, Damian Lillard, Isaiah Thomas, Kyle Lowry i John Wall.