Kemba Walker wypada z gry na blisko 2 tygodnie

20100623163829NewCharlotteBobcatsalternatelogoKemba Walker odpocznie sobie od koszykówki przez najbliższe 10-14 dni. Powodem absencji rozgrywającego Charlotte Bobcats jest kontuzja lewej kostki, której doznał w sobotnim starciu z Miami Heat. Bliższe diagnozy dotyczące powrotu do gry lidera Cats będą podane do informacji po badaniu rezonansem magnetycznym.

Kemba Walker pobiegł z piłką w szybkim kontrataku i w trakcie wyskoku pechowo nadepnął na stopę Chrisa Bosha. W tym momencie właśnie nastąpił uraz kostki. Niestety zawodnik musiał opuścił halę o kulach, co nie było dobrą wróżbą.

Klub z Florydy wygrał po dogrywce 104:96.

Jak się okazało uraz spowoduje 10-14 dni przerwy w grze dla playmakera Rysi. Tym samym przerwana zostanie seria 190 kolejnych spotkań, w których to ten gracz wystąpił. Był to drugi wynik w historii organizacji ekipy z Karoliny Północnej. Niestety na poprawienie rekordu Walker będzie musiał jeszcze trochę poczekać.

W bieżących rozgrywkach pochodzący z Nowego Jorku zawodnik rozegrał w 42 spotkania, w których notował średnio 18,7 pkt oraz 5,0 asysty.

Prawdopodobnie zastępcą Kemby w wyjściowym składzie Bobcats będzie Ramon Sessions.