Znamy najlepszych trenerów grudnia

Jeff Hornacek i Dwane Casey zostali wybrani najlepszymi trenerami minionego miesiąca rozgrywek NBA. Szkoleniowiec Suns został oczywiście uznany coachem miesiąca na Zachodzie, a prowadzący Raptors Casey został laureatem Konferencji Wschodniej.

Bardzo udanie swoją przygodę z „trenerką” rozpoczął Jeff Hornacek.  Po objęciu posady szkoleniowca w Arizonie drużyna znacząco zmieniła swe oblicza. Nic więc zatem dziwnego, że władze ligi uhonorowały go tym zaszczytnym wyróżnieniem. W ostatnim miesiącu zeszłego roku jego zespół wygrał 10 z 13 spotkań, pokonując przy tym znacznie wyżej notowane ekipy Rockets czy też Clippers. Aktualnie jego podopieczni zajmują piątą lokatę na zachodzie z bilansem 19-11. Tym samym Hornacek został trzecim człowiekiem w NBA, który miał okazję zdobyć zarówno nagrodę trenera jak i zawodnika miesiąca (tą drugą oczywiście w czasach kiedy był aktywnym graczem). Wcześniej dokonali tego Larry Bird oraz Larry Drew.

Drugi z laureatów poprowadził  swój zespół do 8 zwycięstw w 14 grudniowych starciach. Kanadyjska drużyna ogrywała takie zespoły jak  Oklahoma City Thunder czy też Dallas Mavericks. Na uznanie zasługuje z pewnością sześć wyjazdowych zwycięstw Raptors, które to z pewnością przyczyniły się do przyznania Dwane’owi Casey’owi owej nagrody. Obecnie Toronto może pochwalić się bilansem 15 wygranych i 15 porażek, zajmując czwarte miejsce w tabeli Eastern Conference. Co ciekawe jest to trzeci raz w historii organizacji Raptors, kiedy to ich trener zostaje wybrany na COTM. W przeszłości takiego zaszczytu dostąpili Lenny Wilkens oraz Sam Mitchell.