Rozkład jazdy, Christmas Day: Derby Teksasu

Houston Rockets (18-11) – San Antonio Spurs (22-6) – godz. 2.00

James Harden w ostatnim meczu przeciwko Spurs sprawił im bardzo dużo kłopotów, rzucając 31 punktów, zbierając 7 piłek i rozdając 6 asyst. Możliwe jednak, że dziś obrona San Antonio nie będzie musiał się o niego martwić, bowiem obrońca Rockets skręcił ostatnio lewą kostkę i decyzja o tym czy zagra ma zapaść przed meczem.

Brak Hardena byłby dużą stratą dla Houston, bowiem w ostatnich czterech pojedynkach z 4-krotnym mistrzem NBA rzuca on średnio 30,5 punktów na mecz.

Wobec możliwego braku Hardena, obrona gospodarzy będzie musiała skupić się dziś skupić na drugiej gwieździe Rockets. Dwight Howard w grudniu gra naprawdę bardzo dobrze i momentami co raz bardziej przypomina siebie z najlepszych lat z Orlando Magic. W 11 grudniowych meczach rzuca średnio 21,9 punktów, na świetnej 62 proc. skuteczności, zbiera do tego 14,5 piłek, blokuje 1,8 rzutów na mecz oraz przede wszystkim rzuca bardzo dobre, jak na niego, 61,5 proc. z linii rzutów wolnych (w meczach listopadowych trafiał 54,3 proc. osobistych).

Ostatni mecz z Rockets w Christmas Day nie wspomina za dobrze Marco Belinelli. Rok temu, kiedy jeszcze reprezentował barwy Bulls, Chicago przegrało z Houston na własnym parkiecie 97-120. Włoch będzie chciał się pewnie zrewanżować za tamtą porażkę. Sam zresztą mówił przed dzisiejszym meczem, że będzie starał się grać bardziej agresywnie i będzie chciał pomóc Spurs wygrać.

Najlepiej by było, żeby po prostu robił to, co w tym sezonie wychodzi mu najlepiej, czyli celnie rzucał zza łuku. Bellineli jest obecnie drugim najskuteczniejszym strzelcem z dystansu i trafia w bieżących rozgrywkach ze skutecznością na poziomie 51,1 proc.

Jego dobra dyspozycja zaowocowała tym, że w poprzednich dwóch meczach to on, a nie Danny Green wychodził w pierwszej piątce obok Tony’ego Parkera i ta sytuacja może w kolejnych spotkaniach zostać utrzymana.

Liderzy zespołu (średnie na mecz): 

Punkty: James Harden (23,9) – Tony Parker (18,1)

Zbiórki: Dwight Howard (13,2) – Tim Duncan (9,2)

Asysty: James Harden (5,6) – Tony Parker (6,2)

Przechwyty: James Harden (1,5) – Kawhi Leonard (1,8)

Bloki: Dwight Howard (1,9) – Tim Duncan (1,8)

Ostatnie 5 spotkań:

Rockets: @Kings (P), Bulls (Z), @Pacers (P), @Pistons (Z), Mavericks (P)

Spurs: @Clippers (P), @Suns (Z), @Warriors (Z), Thunder (P), Raptors (Z)

Z – zwycięstwo, P – porażka, @ – wyjazd