Ryszard „Spluwa do wynajęcia” Jefferson planuje napad na jubilera

Ryszard Jefferson, ongiś znany z efektownych dunków, dziś bardziej z krycia na radar i żarcików sytuacyjnych liczy, że przed śmiercią założy na palec pierścień. Tiffany zaciera ręce, bo zdaje się, że wizyta u niego to jedyna szansa na spełnienie marzenia Ryśka.

https://i0.wp.com/thenosebleeds.nextimpulsemedia.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/11/i6RbPtOwdYt5R.gif?w=640

„Chcę grać w mistrzowskiej drużynie. Chcę zdobyć mistrzostwo, którego tak blisko byłem. (…) Grałem w drużynie, która przegrała w finale NCAA. Następnie na Igrzyskach Olimpijskich przegrałem z klasową Argentyną i w efekcie zdobyłem brązowy medal. Potem przegrałem dwa finały NBA. Chcę wreszcie zwyciężyć”

Słowa Jeffersona wziąwszy pod uwagę miejsce w którym się znajduje jak i szczątki umiejętności z dawnych lat pozwalają mi traktować owe słowa jako formę żartu Ryśka, lecz ten zdaje się być bardzo zdeterminowany do spełnienia swoich ambicji. Liczy na przygarnięcie przez któregoś z contederów i pełnienie roli cichego zabójcy, czy też Roberta Sacre (zależnie od sytuacji)

„Jeśli dostanę propozycję gry w mistrzowskiej drużynie, wejdę w to. Nie ma we mnie lojalności. Nie jestem typem jak Reggie Miller, który grał 15 lat w tej samej drużynie, bez względu na wszystko. O nie. Jestem spluwą do wynajęcia”

Nielojalna SPLUWA DO WYNAJĘCIA to na pewno łakomy kąsek dla większości ekip D-League, ale czy Miami/Oklahoma/Spurs/Indiana będą potrzebowały w przyszłym roku gracza Nutek? Rysiek wciąż jest niezłym strzelcem dystansowym, zwłaszcza w transition offense radzi sobie dobrze (44,4 % za 3 i 58% za 2 w tego typu zagraniach) ale nazywanie go SPLUWĄ to jak uznanie pasztetu kaliskiego za dziczyznę.

Pewne jest, że Ryszard w związku z tą wypowiedzią nie zostanie odsunięty od składu, jest zbyt ważnym ogniwem w strategii tankowania Jazz, ale czy w przyszłym roku dołączy do którejś liczącej się drużyn w formie maskotki? Przekonamy się już latem, póki co SPLUWA niech przesłucha sobie nowego Wiśniewskiego i nie wypowiada się za dużo w mediach.

PS. Nie uważacie, że Spluwa do Wynajęcia to idealny tytuł dla kolejnego filmu ze Stevenem Seagalem? ;-) Czyżby Rysiek liczył na nominację do Olstarów?

Tłumaczenie słów Ryśka zapewnił @Blum z jazz.e-nba.pl