Rozkład jazdy, dzień pięćdziesiąty: Jubileusz!

Autor: Jacek Gładysz

Dzisiaj strzela nam pierwsza pięćdziesiątka aktualnego sezonu!!! 5 spotkań z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Mecz wieczoru: Oklahoma City Thunder (19-4) @ Denver Nuggets (14-9) – godz. 3.00

Kevin Durant i spółka przyjeżdzają dzisiaj do Pepsi Center z nadzieją na przedłużenie serii 6 zwycięstw. Zadanie trudne, bo „Bryłki” po słabszym początku sezonu (4-6 na otwarcie) złapali wiatr w żagle i z kolejnych 13 spotkań wygrali 10, a we własnej hali dali się złapać tylko – uwaga – Jazzmanom. We wspomnianym spotkaniu nie popisał sie Ty Lawson, powtarzając niechlubny wyczyn Kyriego Irvinga, mianowicie zdobycz, a właściwie jej brak – 0pkt! Potraktujmy to jednak jako wpadkę po dwumeczowej absencji, spowodowanej kontuzją kolana (ścięgno). W następnym pojedynku (przeciwko Pelikanom) zaliczył 12/8 i m.in dzięki jego postawie Nuggets wrócili na ścieżkę zwycięstw. Zwyżkę formy notuje Wilson Chandler, który w ostatnich 3 meczach ma prawie 18pkt i 7zb, do tego średnio ponad 2 trafione „trójki”. Zaczął też brać na siebie więcej obowiązków w ataku (śr. prób 13,3, gdzie w listopadzie bylo to 9,3), i kibice Nuggets zaciskają kciuki, aby tylko nie przyplątał mu się kolejny uraz.

Wcześniej lub poźniej do gry po kontuzjach wrócą – odpowiednio – JaVale McGee i Danilo Galinari (w poprzednim tygodniu już zaczął biegać). Jakby nie patrzeć dwóch starterów! Jeśli tylko swoje granie ustabilizują JJ Hickson i szczególnie Kenneth Faried, to Denver będzie ciężkim przeciwnikiem dla każdej drużyny w Play Off.

Coach „Bryłek” spowolnił i poukładał grę w ataku swojego zespołu, przesuwając środek ciężkości troszkę bardziej w kierunku zbalansowania (boję się pisać, że w kierunku obrony :) ) Efekty? Aktualnie drużyna ze stanu Colorado traci średnio mniej niż 100pkt (99,8) Samym atakiem nie da się wygrać żadnej wojny, a ile można się cieszyć ze zwycięstw w bitwach? Brian Shaw to wie i dłubie w taktyce po swojemu. Shaw i Jeff Hornacek to narazie wg mnie dwie czołowe postaci w wyścigu o „Trenera Roku”

6 kolejnych zwycięstw OKC, to aktualnie najdłuższa seria w lidze, a zawodnicy Thunder – jeśli tylko im się pozwoli biegać rozjeżdzają każdą drużynę, bez wyjątku. Ich 17,8pkt zdobywanych po szybkim ataku to najlepszy wynik w lidze.

Obie drużyny spotkały się już 18 listopada i w tamtym pojedynku minimlanie lepsi okazali się Thunder 115-113. Dla gospodarzy tamtego pojedynku najwięcej punktów rzucili Durant (38) i Westbrook (30), a wśród gości wyróżniali się Lawson (28) i Hickson (18/19)

Typ: Lawson T.(Den) (18.5) „+”

Pozostałe mecze:

Sacramento Kings (7-15) @ Charlotte Bobcats (10-14) – godz. 1.00

Po pierwszych występach i wywiadach można posądzać DeMarcusa Cousins o sympatię, wręcz wdzięczność za sprowadzenie Rudego Gaya do stolicy Kaliforni. Jak poradzi sobie atak Sacramento z obroną Bobcats? „Rysie” przegrały 3 ostatnie mecze…

Typ: Thompson J.(Sac) (9.5) „-”

Portland Trail Blazers (21-4) @ Cleveland Cavaliers (9-14) – godz. 1.00

Czy Cavaliers mają jakiekolwiek narzędzia do powstrzymania ofensywy „Smug”? Ciężko coś znaleźć prawda? Nie mniej jednak miejscowi w Quicken Loans Arena przegrali tylko 3 z 10 rozegranych spotkań.

Typ: Aldridge L.(Por) (23.5) „+”

L.A. Lakers (11-13) – Memphis Grizzlies (10-13) – godz. 2.00

Memphis przegrali 3 kolejne spotkania i nie radzą sobie najlepiej z nieobecnością Marca Gasola (3-7 bez niego w składzie). Co gorsza pod znakiem zapytania stoi występ Mike’a Conleya (udo). Lakers mają swoją gwiazdę z powrotem, ale jego gra, jak i gra całego zespołu nie wygląda najlepiej. Co więcej dni starszego z braci Gasol, są juz policzone w Los Angeles. „Jeziorowcy” szukają chętnych, ale nie chcą oddać go za bezcen.

Typ: Randolph Z.(Mem)-Gasol P.(LAL) (0-1.5)  1

New Orleans Pelicans (11-11) @ Golden State Warriors (13-12) – godz. 4.30

W Oakland czekają z utęsknieniem na powrót Andre Igoudali. Odkąd wypadł ze składu Warriors mają ujemny bilans (5-7). Nowy Orlean jest w trakcie pięcio-meczowej sesji meczów wyjazdowych z przeciwnikami z zachodniej konferencji. Pierwszy mecz przegrali w Denver, a dzisiejszy i następne też nie będą należały do łatwych (@ Warriors, @ Clippers, @ Trail Blazers, @ Kings). Jeśli dzisiaj nie wyrwą zwycięstwa, to w okolicach Bożego Narodzenia nastroje mogą być naprawdę minorowe.

Typ: Anderson R.(NOP) (19.5) „+”