Sixers zastrzegą numer Iversona

To, że władze zespołu z Philadelphii uhonorują w ten sposób jednego ze swoich najlepszych zawodników w historii było więcej niż pewne. I nie należało tutaj stawiać pytania „czy?” tylko „kiedy?”.

Już znamy na nie odpowiedź. Ta chwila, jak podaje CSNPhilly.com, będzie miała miejsce 1 marca 2014 roku w przerwie spotkania z Washington Wizards. – Allen Iverson jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych koszykarzy, którzy kiedykolwiek nosili koszulkę Sixers – powiedział dyrektor generalny Scott O’Neil w specjalnym oświadczeniu. – Allen zostawiał wszystko na parkiecie i nikt nigdy nie kwestionował jego serca do gry. Był nieugięty, nieustraszony. Był jednym z największych, którzy kiedykolwiek grali w tę grę.

Iverson, który 30 października ogłosił zakończenie kariery został wybrany przez 76ers z pierwszym numerem draftu w 1996 roku. W 2001 roku doprowadził Philadelphię do finału NBA, w którym Sixers przegrali 1-4 z Los Angeles Lakers.

Dodatkowo w tym samym roku został uhonorowany statuetką MVP dla najlepszego zawodnika sezonu zasadniczego. Był 11-krotnie wybierany do All Star Game, dwa razy zdobywając nagordę MVP tego meczu, został wybrany debiutantem sezonu w 1997 roku, 4-krotnie był najlepszym strzelcem ligi. Jego średnie z kariery wynoszą 26,7 punktów, 6,2 asysty, 2,2 przechytów.

Iverson będzie 8 zawodnikiem Sixers, którego koszulka zawiśnie pod kopułą hali Wells Fargo Center. Przed nim Philadelphia uhonorowała w ten sposób Juliusa Ervinga (6), Maurice’a Cheeksa (10), Wilta Chamberlaina (13), Hala Greera (15), Bobby’ego Jonesa (24), Billy’a Cunninghama (32) i Charlesa Barkley’a (34).

Komentarze do wpisu: “Sixers zastrzegą numer Iversona

Comments are closed.