Gasol naderwał MCL, operacja niepotrzebna

Podczas wczorajszego spotkania Spurs – Grizzlies, w trakcie 2 kwarty kontuzji doznał Marc Gasol. Hiszpan złapał się za lewe kolano i w meczu już nie zagrał. Jak wykazało badanie rezonansem magnetycznym, Gasol naderwał więzadło MCL, ale kolano nie wymaga operacji. Data powrotu póki co jest nieznana.

W tym sezonie Hiszpan notował statystyki na poziomie 16.0 punktu, 7.1 zbiórek, 4.3 asyst i 1.1 bloku na mecz. W trakcie jego nieobecności, minuty Gasola przejmie Grek Kosta Koufos.

Wciąż czekamy na informacje odnośnie urazów Andre Iguodali i Derricka Rose’a. Miejmy nadzieję, że ich kontuzje nie będą zbyt poważne, bo wraz ze stratą każdego tak istotnego zawodnika, traci też liga.

Strata Gasola na pewno odbije się na notowaniach Grizzlies, w końcu to drugi najlepszy punktujący, zbierający i asystujący. Koufos notuje solidne statystyki, ale do Marca jest mu bardzo daleko. Miśki tracą swoją ostoję defensywy i fałszywego rozgrywającego, który dokładał bardzo dużo do gry w ataku. Celem Grizzlies na chwilę obecną powinno być trzymanie się w ósemce Zachodu, a kalendarz nie jest łatwy. W najbliższym czasie drużyna z Memphis będzie musiała podjąć takie drużyny jak Rockets, Clippers, Warriors czy Thunder. I zrobi to bez swojego podstawowego centra.