Najświeższe newsy z ligi w pigułce

Krótko, bez zbędnego gadania, chciałbym podzielić się z wami najświeższymi wiadomościami z NBA. Jako, że sezon rusza już jutro, dostajemy coraz to więcej newsów od drużyn i samych zawodników poprzez portale społecznościowe i nie tylko.

Zaczynamy:

 • Liga NBA podpisała umowę z firmą Samsung na 3 lata wartą około 100 milionów dolarów. Producent ma dostarczać zaopatrzenie techniczne w postaci monitorów przy stolikach sędziowskich i tabletów.
 • Hala Target Center, w której swoje mecze rozgrywają Minnesota Timberwolves będzie niedługo poddana remontowi. Drużyna przedłużyła także umowę kierownictwem hali i będą w niej grać przez najbliższe 10 lat.
 • Ostatnio pisałem, że Danny Granger z Indiany Pacers opuści najpewniej pierwsze spotkanie sezonu, ale jak dziś się dowiadujemy, będzie gorzej. Granger ma pauzować kolejne trzy tygodnie z powodu kontuzji, a szczególniej urazu łydki. Pojawiają się podejrzenia, że drużyna będzie przedłużała datę jego powrotu, aż w końcu w trakcie sezonu go wytransferują.
 • Skrzydłowy Grizzlies Ed Davis został ukarany przez ligę kwotą 15 tysiecy dolarów za „ekspresywny i niepotrzebny kontakt” z Donatasem Motiejunasem podczas piątkowego meczu.
 • Carmelo Anthony mówi o swoim nowym koledze z drużyny –Andrea Bargnanim, że jego proces „aklimatyzacji” w zespole może trochę potrwać. Nie przyzwyczai się do stylu gry Knicks, czy samego stylu życia w Nowym Jorku w jeden dzień. Prosi o cierpliwość.
 • LeBron James o Chicago Bulls: „Oni nie lubią nas, my nie lubimy ich”. Oczywista oczywistość. Co jeszcze? Zapowiedź three-peat.

 • Pozostajemy w Miami, Greg Oden nie uczestniczył w ostatnim treningu drużynowym. Ciągle stara się nie forsować i włącza się do stylu gry powoli. Z czasem będzie dostawał coraz więcej minut, ale nie należy się od razu spodziewać aby był podstawowym centrem.

Zatrudnieni/zwolnieni:

 • Brandon Davies Sixers doszli do porozumienia w sprawie podpisania kontraktu. Ich skład ma teraz 15 zawodników.
 • Marcus Camby Reggie Williams zostali zwolnieni z Houston Rockets.

Shaq, Barkely i inni analitycy:

 • Przechodząc do analityków sportowych, Shaq wypowiedział się o Brooklyn Nets: „I think if Brooklyn stays healthy, they can give Miami a run for their money.” (po angielsku brzmi lepiej). O’Neal krótko dodał też o Carmelo Anthony’m. Mówił, że Melo musi przestać być usatysfakcjonowanym byciem drugim po LeBronie (dla mnie drugi jest Durant). Jego „kolega” z TNT – Charles Barkley mówi z kolei, że LA Clippers powinni być drużyną, która wygra zachód. Dodał jeszcze, że Oklahoma City Thunder, Golden State Warriors i Houston Rockets będą elitą. Co ciekawe, nie wspomniał nic o Spurs. Na zachodzie wybrał czterech kandydatów na mistrza konferencji: Nets, Heat, Bulls i Pacers. Kenny Smith dodał New York Knicks i Cleveland Cavaliers.
 • Jeszcze o naszym Gortacie; odbył on już swój pierwszy trening w Wizards.

marcin

mg23