Wolves przedłużają umowę z Williamsem, Rubio następny w kolejce

Właściciel Leśnych Wików, Glen Taylor, poinformował minionej nocy o przyszłościowych ruchach swojej ekipy. Drużyna Ricka Adelmana, która pownie staje do walki o play offs, zdecydowała się na prolongatę umowy z Derrickiem Williamsem. To drugi ważny ruch dla sterników z Minnesoty, po nowej umowie za Nikoli Pekovića. W tym przypadku, były numer 2 draftu z 2011 roku, po raz drugi przedłuża kontrakt o rok z T-Wolves, a teraz będzie w stanie zainkasować 6,3 mln USD.

Williams w ostatnim sezonie, zastępował Kevina Love’a, zaliczając 12pkt i 5.5zb podczas 24 minut spędzanych na parkiecie. W lato sam zawodnik sporo pracował nad sobą i m.in. wzmocnił swoją muskulaturę, gdyż będzie chciał częściej walczyć bliżej kosza.

Również trzeci ważny zawodnik wilczej układanki może liczyć niebawem na prolongatę do umowy. Glen Taylor zasugerował też, iż numer 1 rozgrywający Wilków – Ricky Rubio – otrzymał podobną propozycję, wg której Hiszpan miałby zarobić 5 mln USD. Rubio ostatnie lato spędził dość pracowicie, przygotowując się do Eurobasketu 2013, a następnie biorąc udział w turnieju o ME z reprezentacją swojego kraju.

Jeśli ta propozycja zozstanie zatwierdzona przez agenta gracza, to klub z Minnesoty przejdzie pułap salary cap i wyda na zawodników 68,4 mln USD. Będzie to równoznaczne z zapłaceniem tzw. luxury tax (podatku od luksusu).