Jason Kidd oficjalnie kończy karierę

Jego numer zostaje zastrzeżony przez Nets

Zdobył upragnione Mistrzostwo NBA w 2011 roku , w barwach Dallas Mavericks. Ogólnie w finałach NBA wystąpił trzykrotnie, z czego dwie wcześniejsze próby podejścia do Mistrzostwa z New Jersey Nets zostały zatrzymane przez L.A. Lakers  i S.A. Spurs. Minionej nocy ,w wygranym przez Nets, przedsezonowym pojedynku przeciwko Miami Heat (86:62), klub z Brooklynu uhonorował swojego nowego trenera Jasona Kidd zastrzeżeniem numeru 5, z którym dla nich grał.

Podczas 6 1/2 sezonów z Nets Jason zanotował średnie 14.6 pkt – 9.1 as – 7.2zb . W tym czasie 5-krotnie wystąpił w Meczu Gwiazd i trafił trzykrotnie do najlepszych piątek ligi (mamy zawsze trzy wybierane). 6-krotnie znajdował się w najlepszych piątkach pod względem defensywy. Do dziś Kidd jest liderem organizacji z Brooklynu (dawniej New Jersey) w ilości triple-double (61), asyst (4620), przechwytów (950) i oddanych trójek (831).

Warto przypomnieć, że sam gracz przybył do Nets w 2001 roku, w ramach wymiany z Phoenix Suns za Stephona Marbury. Kidd tworzył też najbardziej rozpoznawalny tercet Siatek w historii organizacji z Vincem Carterem i Richardem Jeffersonem.

Jego numer „5” to siódmy zastrzeżony numer przez zespół z Brooklynu. Wcześniej podobnych honorów dostąpili : Drazen Petrovic (3), Wendell Ladner (4), John Williamson (23), Bill Melchionni (25), Julius Erving (32) i Buck Williams (52).  Ciekawe kto będzie następny ?

Poniżej znajdziecie 10 najlepszych zagrań Jasona Kidda, w barwach New Jersey Nets.