Nieznana data powrotu Westbrooka

Władze klubu Oklahoma City Thunder poinformowały ostatnio, że nie ma ustalonej daty powrotu na parkiet dla Westbrooka. Wywnioskować z tego można, że wróci kiedy będzie gotowy, co za wiele nam nie mówi.

Sam zawodnik zapowiada jednak, że wróci lepszy niż kiedykolwiek:

„Po każdym sezonie staram się wrócić i być lepszym zawodnikiem. W tym roku nie powinno być różnicy. Powinienem wrócić i być lepszym graczem, lepszym kolegą z drużyny i starać się wygrywać.” Mówił Russell.

 

Dla przypomnienia, zawodnik w kwietniu tego roku uszkodził łąkotkę w kolanie, co zmusiło go do zakończenia sezonu. Westbrook doznał kontuzji w meczu numer 2 pierwszej rundy playoffs, gdzie OKC grało przeciwko Houston Rockets. Jak wiemy, Thunder wygrali serię w 6 spotkaniach. Później, 27 kwietnia, Russell przeszedł operację kolana.

Generalny menadżer klubu – Sam Presti mówi, że wkład w zaczynających się jutro (sobota) treningach drużynowych będzie bardzo ograniczony, ale wciąż musi bardzo ciężko pracować przy rehabilitacji.

Westbrook większość lata spędził na treningach na nogi, szczególnie kolana i często odwiedzał klubowych fizjoterapeutów. „Próbuję nie myśleć o dokładnej dacie powrotu. Kiedy będę gotowy, wrócę.”

Russell zdobywał w zeszłym sezonie dla OKC 23.2 punkty i 7.4 asysty na mecz. W post season widać było, że drużynie brak ich drugiej gwiazdy. W drugiej rundzie playoffs odpadli po 5 spotkaniach z Memphis Girzzlies.