Hakeem Olajuwon i Jeremy Lin wspólnie trenują grę w post

Wiemy, że Hakeem Olajuwon jest jednym z najlepszych specjalistów od gry low-post. To treningi z nim sprawiły, że LeBron James stał się w tym elemencie dużo lepszym zawodnikiem i miały duży wpływ na zdobycie przez niego mistrzostwa. Teraz chce podobną pracę wykonać z Dwightem Howardem, ale również z Jeremy Linem.

Mark Berman z Fox Sports w Houston wysłał serię tweetów na ten temat i rozmawiał osobiście z Olajuwonem na temat jego pracy właśnie z Jeremy Linem. „The Dream” dołączył do trenera Kevina McHale’a i jego sztabu szkoleniowego w Colorado, gdzie trenują Lin i Howard.

– Pierwszą rzeczą jaką mu powiedziałem, kiedy zobaczyłem jak rzuca to, że z wielu źródeł słyszałem, że nie potrafi tego robić, a tutaj widzę jak mu dobrze idzie. To było bardzo imponujące. On pracował nad swoim rzutem. Wykonywał trudne próby i trafiał je – powiedział Olajuwon.

– Dlatego podszedłem do niego i powiedziałem: Myślałem, że nie potrafisz rzucać? Zaczął się tylko z tego śmiać. On naprawdę ciężko pracuje nad tym elementem swojej gry. Kocham jego etykę pracy – dodał.

Olajuwon sądzi, że dodanie do składu Rockets Dwighta Howarda i sparowanie go z Jamesem Hardenem sprawi, że z Lina zostanie zdjęta ogromna presja. To może mu tylko wyjść na dobre.

– Będąc we właściwym zespole, a w takim teraz jest, on będzie w stanie efektywnie pomóc i pełnić kluczową rolę. Teraz nie ma na nim presji. Ta presja ciąży na barkach Dwighta i Jamesa. Jednak to rola Lina jest kluczowa w drodze do sukcesu i czuję, że może sobie z nią poradzić.