Williams skręcił kostkę, powinien być gotów na obóz przygotowawczy

Podczas ostatnich treningów w stanie Utah Deron Williams uszkodził prawą kostkę. Rozgrywający dmucha na zimne i porusza się zapobiegawczo w bucie ortopedycznym, niemniej fani zespołu Nets są niepewni co do zdrowia zawodnika.

Trudno nie przyznać im racji, po tym jak D-Will już w zeszłym sezonie miał dużo problemów z kostkami, do tego stopnia, że musiał przyjmować zastrzyki z kortyzonu.

Sam zawodnik zapewnił jednak, że będzie gotów na obóz przygotowawczy, a drobny uraz nie będzie sprawiał mu żadnych problemów podczas przygotowań do następnych rozgrywek. Po prostu wspólnie z lekarzami starali się być ostrożni, by nie pogłębić drobnego urazu.

Nets tego lata bardzo się wzmocnili, ale Kevin Garnett, Paul Pierce i Jason Terry mają już swoje lata, a trener Jason Kidd zapowiedział już, że będzie ostrożnie dysponował czasem gry weteranów, a ponadto KG ma nie występować w meczach back-to-back.

Kidd chce, by wszyscy jego zawodnicy byli zdrowi przed najważniejszą fazą sezonu, czyli play offami, dlatego też zdrowie Williamsa jest tak ważne. To na nim i na Brooku Lopezie będzie głównie opierała się gra Nets w sezonie zasadniczym, tak by zapewnić sobie jak najlepsze miejsce przed post season i by ich doświadczeni zawodnicy zachowali jak najwięcej sił na grę w post season. Dlatego też ostrożność Williamsa i sztabu medycznego Nets nie powinna dziwić.