Nets zastrzegą numer Jasona Kidda

Brooklyn Nets poinformowali wczoraj, że zastrzegą koszulkę z nr 5 swojego obecnego trenera – Jasona Kidda. Ceremonia wciągnięcia jej pod kopułę Barclays Center nastąpi 17 października w trakcie przedsezonowego spotkania z Miami Heat.

Kidd spędził w New Jersey ponad 6 sezonów. Do legendy przeszło jego stwierdzenie po tym jak przeniósł się z Suns. Rozgrywający miał powiedzieć w szatni „the loosing end now” (przegrywanie kończy się w tym momencie) i rzeczywiście przez cały okres jego pobytu w Nets drużyna zdecydowanie częściej wygrywała niż przegrywała, a w najgorszym sezonie miała bilans 41-41.

W 2002 i 2003 roku zespół z NJ awansował do finałów. Niestety dla ich kibiców za pierwszym razem na ich drodze stanęli Los Angeles Lakers (z Jacksonem, O’Nealem i Bryantem), a za drugim San Antonio Spurs (z Popovichem, Duncanem i Robinsonem).

Kidd w trakcie swojej kampanii w Nets notował średnio 14.6 ppg, 9.1 apg i 7.2 rpg. Dodatkowo jest rekordzistą organizacji pod względem ilości asyst (4,620), przechwytów (950), celnych trójek (813) i zaliczonych triple-doubles (61).

Jason będzie szóstym graczem, który dostąpił takiego zaszczytu w historii Nets. Przed nim zastrzeżone zostały numery 3 – Drażen Petrovic, 23 – John Williamson, 25 – Bill Melchionni, 32 – Julius Erving i 52 – Charles „Buck” Williams.