Gersson Rosas nowym GM Dallas Mavericks

Dallas Mavericks postanowili zatrudnić na stanowisku generalnego menedżera, Gerssona Rosasa, który przez lata był vice prezydentem do spraw koszykarskich w Houston Rockets. Informację o jego zatrudnieniu podał właściciel Mavs, Mark Cuban.

200px-Dallas_Mavericks_logo.svg

35-letni Rosas swoją karierę w Houston Rockets rozpoczynał dziewięć lat temu jako stażysta. Przez ten okres czasu doszedł do pozycji vice prezydenta, a teraz będzie wraz z Donnie Nelsonem odpowiadał za politykę klubu z Dallas.

– Poszedłem do Nelsona i powiedziałem mu, że musimy stać się mądrzejszą organizacją i wzmocnić naszą działalność. Staramy się utrzymać naszą pozycję drużyny, która jest jedna z najbardziej zaawansowanych pod kątem technologicznym już nie tylko w samym NBA, ale także w całym sporcie. Poprosiłem Donniego, aby poszukał kogoś odpowiedniego na to stanowisku i on wrócił z nazwiskiem Rosasa – mówił właściciel Dallas Mavericks, Marc Cuban w wywiadzie dla ESPN.

Do tej pory pozycja generalnego menedżera w Mavs nie była oficjalnie obsadzona, choć jak wszystkim wiadomo jego obowiązki wykonywał Donnie Nelson. Ciekawe jak teraz będzie wyglądała współpracy obu panów.