Sixers zainteresowani asystentem trenera Celtics

sixersJak poinformowała Dei Lynam z CSNPHILLY.com, Philadelfia 76ers jest zainteresowana wzmocnieniem swoich szeregów usługami asystenta Boston Celtics – Jaya Larranaga i w najbliższym czasie chcą się z nim spotkać. Szkoleniowiec ten właśnie zakończył swój pierwszy sezon w NBA pracując dla Celtów, natomiast wcześniej, przez dwa lata pracował w NBA D-League z Erie Bayhawks.

W minionym tygodniu pracował jako trener ekipy z Bostonu grającej w Lidze Letniej w Orlando. Larranaga posiada cechy, które mogłyby przekonać włodarzy Sixers do zdecydowania się na jego pomoc. Trener ten jest bardzo młody, bowiem ma dopiero 38 lat, lecz wiek nie byłby jego problemem, ponieważ Larranaga jest również doświadczony. Oprócz  szkolenia w NBDL, w karierze tego trenera występuje również dwuletnia przygoda z Reprezentacją Irlandii. 38-latek jest też synem szkoleniowca koszykówki na Uniwersytecie w Miami, co na pewno nie wyszło mu na złe.

Zeszłego lata, Larranaga był asystentem prowadzącego Reprezentację Ukrainy – Mike’a Fratello. Legendarny trener NBA, o Jayu mówił:

„Jay is great. He is smart, he has great energy and he knows how to get his point across”.

Czy taki młody, nieobyty w „wielkim świecie” szkoleniowiec powinien dostać już swoją szansę? Czy może jednak władze drużyny z Filadelfii powinny szukać wzmocnień u bardziej doświadczonych trenerów?