Temple pozostanie w Waszyngtonie

Washington Wizards po podpisaniu umów z Eric’em Maynorem oraz Martellem Websterem pozyskają kolejnego gracza, który po minionych rozgrywkach posiada statut wolnego agenta. Jest nim Garrett Temple, który reprezentował już barwy zespołu ze stolicy Stanów Zjednoczonych w sezonie 2012-13.

Wizards_Logo_AltC_1

Jak poinformował sam zawodnik umowa będzie obowiązywała przez najbliższy sezon. Oficjalnie zostanie ona podpisana dopiero 10 lipca  zgodnie z przepisami NBA dotyczącymi pozyskiwania graczy bez kontraktów.

Temple wszedł w rotację Wizards w końcówce grudnia 2012 roku i łącznie rozegrał 51 spotkań (w tym 36 w wyjściowym składzie). Grając zarówno na „jedynce” jak i na „dwójce” rzucał średnio 5,1 oraz notował 3,6 asysty na mecz.

Gracz ten występuje w NBA od 2010 roku, kiedy to zadebiutował w barwach Houston Rockets. Następnie grał w Sacramento Kings, San Antonio Spurs, Milwaukee Bucks, Charlotte Bobcats, a także w Europie. Występy na parkietach NBA przeplatał z grą w NBDL z powodu kłopotów ze zmieszczeniem się w meczowej dwunastce kolejnych zespołów.

Miniony sezon spędzony w Wizards był jego najlepszym okresem w jego dotychczasowej karierze, co pokazują jego średnie statystyki przytoczone przeze mnie powyżej.