Tony Allen zostaje z Grizzlies

Mimo zainteresowania ze strony kilku innych klubów ligi najlepszy obwodowy defensor Memphis Grizzlies postanowił zostać na kolejne cztery lata w Mieście Elvisa. Tony Allen mimo zmiany trenera z Lionella Hollinsa na Dave’a Joergera zamierza swoją karierę kontynuować w barwach dotychczasowego pracodawcy.

31-letnim Allenem – mistrzem NBA z 2008 roku – najbardziej zainteresowali się New York Knicks (ponadto wszedł on w orbitę zainteresowań Clippers czy Nuggets a na jego usługi liczono również wśród Blazers i Bucks) ale nie byli oni w stanie przebić czteroletniej oferty Grizzlies, oscylującej wokół 20 mln USD.

Tym samym obrońca notujący w poprzednich rozgrywkach 8.9pkt i 4.6zb – po trzech latach gry w Memphis, najprawdopodobniej spędzi kolejne cztery w szeregach Grizzlies. Nie trzeba podkreślać, iż pozostawienie Allena w składzie Miśków było klubowym priorytetem czwartej drużyny NBA poprzedniego sezonu. Pytanie czy Memphis Grizzlies zamierzają jeszcze wzmocnić rotację, o wartościowego shootera?