Bucks bliscy pozyskania dwóch strzelców

Nowy trener, nowe pomysły i co ważne – nowe porządki – w Milwaukee. Jak wiemy z zespołem swojej umowy nie przedłuży Monta Ellis a wietrzny klimat Chicago wybrał Mike Dunleavy. Dziś też okazało się, że John Hammond nie zamierza dłużej przyglądać się sytuacji na rynku i przy pasywnej taktyce niektórych klubów sam wkroczył do akcji.

Manager Kozłów i zarazem nowy przełożony Larry’ego Drew szybko zamierza zamknąć skład na pozycjach obwodowych a swoje pierwsze działania skierował w stronę Brandona Jenningsa, w celu zatrzymania go w Wisconsin.

Hammond przede wszystkim dopiął wymianę z Clippers, pozybywając się JJ Redicka, podpisującego niemałą umowę na trzy lata, wartą 27mln USD. Po zwolnieniu miejsca przez shootera i przy pewnym odejściu Ellisa 'GM’ Bucks szybko skierował swoje zainteresowanie w stronie O.J. Mayo. Ex już gracz Mavericks notował w poprzednich rozgrywkach średnie 15.3pkt i 4.4as i wg doniesień Adriana Wojnarowskiego może parafować wieloletnią umowę z Kozłami jeszcze tej nocy.

Z kolei drugim nazwiskiem na liście życzeń pary Drew-Hammond – mającym zastąpić ochodzącego Dunleavy’ego Jr. – ma być Kyle Korver. Ex gracz Hawks, Bulls, Jazz i Sixers był już jedną nogą wśród Nets, ale ostatecznie nie dał się namówić na grę na Brooklynie byłemu koledze z Utah – Deronowi Williamsowi (przy parze Johnson – Pierce ciężko byłoby Korverowi przebić się w rotacji). Korver ma podpisać trzyletnią umowę z Bucks wartą 20 mln USD. Co ciekawe rekordzistą pod względem kolejnych meczów z celną trójką wśród Hawks interesują się również wicemistrzowie NBA – S.A. Spurs.