Szukuje się amnestia wśród Kings

Ciągle czekamy na informację odnośnie wyboru na nowego generalnego managera Sacramento Kings, ale źródła związane z Królami już sugerują, iż nowy właściciel klubu może skorzystać z tzw. amnestii i zwolnić jednego gracza. Zobaczmy, który zawodnik może nie widnieć w przyszłości klubu z Sacramento.

Na pierwszym miejscu wymienia się byłego gracza Bucks i Bulls – Johna Salmonsa. Zarabia on 8 mln USD za sezon, ale jego wpływ na grę zespołu jest coraz mniejszy i jeszcze conajmniej przez rok będzie zarabiał niemałe pieniądze w Sacramento. Następny sezon 2014-15 jest opcją klubu.

Na drugim miejscu jest strzelec – Marcus Thornton – który ma zarobki z rzędu 7,5 mln USD – a jego kontrakt wygasa po 2 kolejnych sezonach. Trzecim wyborem jest imiennik obrońcy – Jason Thompson – z zarobkami na poziomie 5,25 mln USD. Silny skrzydłowy ma ważny kontrakt do sezonu 2016-17 i wydaje się ,że to on może czuć się również jako mocno zagrożony utratą pracy. Czwarty i chyba najmniej prawdopodobny wybór może paść na Chucka Hayesa, który w przeszłości miał rzekome problemy z sercem, ale ostatecznie po dodatkowych badaniach Kings podpisali z nim kontrakt do sezonu 2014-15 na sumę ponad 5 mln USD za sezon.

Za kilka dni na pewno zobaczymy, kto będzie tym amnestionowanym graczem Królów a niewykluczone, że tę decyzję podejmie nowy manager klubu. Ostatnim kandydatem na ten fotel jest Kenny Smith (były Mistrz NBA Rockets i ex gracz Kings, a obecnie komentator sportowy). W wyścigu odpadł już Larry Bird.