Bird prezydentem Kings?

Legendarny skrzydłowy Boston Celtics – Larry Bird – trafił na celownik nowego właściciela Sacramento Kings, Viveka Ranadive’a. Wg doniesień dziennikarzy amerykańskich Ranadive umieścił Birda na szczycie listy swoich kandydatów na pozycję prezydenta kalifornijskiego klubu. Mistrz NBA i MVP ligi miałby zastąpić zwolnionego Geoffa Petrie.

W Kings coraz większe poruszenie od momentu przejęcia sterów przez nowego właściciela; najpierw zwolniono Keitha Smarta i zakontraktowano nowego trenera Mike’a Malone’a, a następnie pozbyto się asystentów byłego trenera, zostawiając tylko Bobby’ego Jacksona (ex gracza Królów). Z pracą w Sacramento pożegnali się m.in. Alex English, Clifford Ray i Jim Eyen. Do zespołu ma natomiast dołączyć ojciec Mike’a Malone – Brendan – który w przeszłości prowadził kluby NBA (Cavaliers i Raptors).

Do zespołu , jeszcze nie wiadomo w jakim charakterze, ma też dołączyć legenda Kings – Chris Webber.

Wracając jeszcze do Birda, najlepszego managera NBA 2012 roku, to w zasadzie planował on przejście na emeryturę podczas zbliżającego się lata, a jednym z głównych powodów byłego trenera Pacers (doprowadził Indianę do jedynych finałów NBA w ich historii) przy decyzji miały być problemy zdrowotne. Tymczasem wg doniesień Bird może przystać na propozycję nowego właściciela Kings, jeśli ten zgodzi się na roczną wypłatę dla Birda, w postaci 5 mln USD.

Sam zastanawiam się czy Bird nie poszedł w ślady Phila Jacksona i swoimi wysokimi wymaganiami finansowymi nie zechce odbić piłeczki by nie dostać posady w Sacramento?

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *