Walka Clippers i Nets o trenera Shawa

Dwa kluby NBA poważnie powalczą o aktualnego asystenta Franka Vogela, a byłego pomocnika Phila Jacksona. Na pewno ostatnie wyniki Pacers pozytywnie wpłynęły na reakcję klubów poszukujacych nowego head coacha. Jeszcze kilkanaście godzin wcześniej do naszych uszu dobiegła informacja, że Brooklyn Nets zamierzają odbyć rozmowy z nastąpcą PJ Carlesimo, a godziny później do walki o utalentowanego asystenta Pacers poważnie włączyli się L.A. Clippers.

Wydawało się, że Clippers najpoważniej zainteresowani będą usługami Lionella Hollinsa, z którym – jak na razie – nie przedłużono umowy w Memphis, a który z kolei znalazł się również na celowniku Nets. Hollins na pewno będzie droższym od Shawa trenerem, z zaznaczeniem, że nacisk położy na defensywę drużyn. Nets i Clippers natomiast chcą grać milej dla oka i skutecznie w ataku, stąd też zwrot w kierunku ex gracza Lakers i Magic.

Tymczasem źródła związane z L.A. Clippers sugerują, że sternicy zespołu już wysłali zapytania o pozwolenia na rozmowy z trenerami do siedziby Pacers i Grizzlies. Przypomnijmy tylko jeszcze, że Clippers mogą też siąść do rozmów z Georgem Karlem, któremu na razie nie zaproponowano prolongaty w Denver, a w końcu wybrano go Trenerem Roku w NBA. Przy spekulacjach ciągle też wymienia się nazwisko zwolnionego z Cleveland Byrona Scotta (był nawet widziany w Staples Center, kiedy wychodził z sali w spodenkach Clippers).

Informacje z Nowego Jorku natomiast mówią, że poza Shawem i Hollinsem, nadal rozpatruje się kadydaturę Scotta Skilesa, byłego opiekuna Bucks. Wydaje się, że sternicy klubu z Brooklynu najchętniej przyjęliby pod swoje skrzydła Phila Jacksona i być może najęcie Shawa pozwoli pociągnąć za właściwy sznurek, by w przyszłości Mistrzowi Zen zaoferować posadę klubowego managera lub konsultanta. Jax w końcu był trenerskim mentorem Shawa i nie raz oddawał stery Brianowi w prowadzeniu drużyny podczas swojego ostatniego sezonu w lidze (2010-11).

Shaw, który próbował swoich sił wśród Bobcats oraz Pistons, przy posadzie nowego trenera, może być prawdziwym wygranym trenerskiego off-season.