Najlepsi aktorzy NBA są w Oklahoma City i Los Angeles

Jeszcze do niedawna wydawało się, że to Kobe Bryant i LeBron James będą dominować w reklamach w amerykańskich reklamówkach telewizyjnych, a tymczasem kolegom ze stajni Nike’a wyrósł inny groźny rywal. 

Jak się okazuje LBJ wystąpił w ostatnim czasie tylko w 39. reklamach, Black Mamba zagrał w 42. a natomiast królem reklam stał się coraz lepiej opłacany Kevin Durant. Lider OKC Thunder wystąpił w 63 spotach!

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich graczy danej drużyny to Grzmot plasuje się na trzecim miejscu i dzięki występom Durantuli, Russa Westbrooka (11x) oraz Serge’a Ibaki (6x)  oraz Kendricka Perkinsa, Nicka Collisona czy Thabo Sefoloshy (wszyscy po 2x) – OKC  notują 88 występów w spotach.

Druga lokata przypadła Mistrzom NBA – Miami Heat – a na 91. występów w reklamach pracowali obok Jamesa – Chris Bosh i Dwyane Wade. Liderem wśród wszystkich drużyn NBA są L.A. Lakers z liczbą 125 reklam!

Pau Gasol czy Kobe Bryant mieli okazję występować nie tylko w amerykańskich spotach, ale również chińskich czy hiszpańskich.