Grizzlies niszczą marzenia Jazz o play-offs

200px-Utah_Jazz_logo,_(2010_'new_look').svgMemphis GrizzliesJazz nie pomogłaby nawet wygrana, ale gdyby nie zwycięstwo Miśków, emocji mielibyśmy jeszcze więcej w meczu Rockets – Lakers. Grizzlies wygrali 86-70, tracąc najmniej punktów w meczu w całym sezonie.

Najlepszym graczem Memphis był Zach Randolph (25 punktów, 19 zbiórek), który pod tablicami walczyć z równie dobrym Alem Jeffersonem (22 punkty, 16 zbiórek). Jazz zostali ograniczeni do skuteczności 32.1%!

Porażka przekreśliła szanse Jazz na awans do play-offów, podczas gdy Grizzlies dzięki zwycięstwu ustanowili swój nowy najlepszy bilans w historii klubu (56-26). Nie zapewniło im to jednak przewagi parkietu, gdyż swój mecz wygrali również Clippers.
Samo spotkanie wielkim widowiskiem nie było. Do połowy toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, Grizzlies prowadzili jedynie 2 punktami. Decydująca okazała się 3 kwarta, którą Grizzlies wygrali 12 punktami i swojej przewagi już nie oddali.

Jazz próbowali odrabiać w czwartej kwarcie. Mieli nawet serię 12-2, która pozwoliła im na tracenie jedynie 10 punktów, ale trójkę spudłował Mo Williams, a potem zza łuku odpowiedział Jerryd Bayless i było po meczu.

Po meczu o sezonie Jazz wypowiedział się Al Jefferson: „Oczywiście, jesteśmy niezadowoleni, bo przegraliśmy mecz i nie awansowaliśmy do post-season. Ale ogólnie rzecz biorąc, myślę, że każdy powinien podnieść głowę do góry, bo powinniśmy być z siebie dumni. Wiele razy w tym sezonie mieliśmy szansę się poddać, ale walczyliśmy, żeby dostać się do play-offs.

Box-score

Grizzlies: Randolph 25, Conley 14, Arthur 11, Allen 8, Dooling 6, Pondexter 5, Daye 4, Gasol 4, Bayless 3, Prince 2

Jazz: Jefferson 22, Hayward 9, Mo. Williams 8, Burks 8, Foye 7, Ma. Williams 6, Millsap 6, Favors 4, Tinsley 0, Evans 0