Big 3 dziś zagra, Haslem i Battier nie

heat

Dziś o godzinie 1:30 naszego czasu Miami Heat zagrają przeciwko Boston Celtics. Drużyna z Florydy w tym sezonie już 3 razy spotykała się z Celtami i 2 razy odnosili zwycięstwo. Tym razem mecz może być szczególnie prosty dla Heat, z takiego powodu, że w Bostonie Kevin Garnett i Paul Pierce dziś nie zagrają, a James, Wade i Bosh wybiegną na parkiet.

W C’s trener Rivers chce dać swoim kluczowym zawodnikom trochę oddechu przed, zbliżającymi się wielkimi krokami, playoffs. To samo robi większość klubów, które nie muszą walczyć o miejsca w tabeli. Spoelstra w ostatnich tygodniach także dawał odpoczywać swoim gwiazdom, a teraz gdy zostały im 4 spotkania w sezonie, zamierza wypuścić prawie wszystkich.

Bardzo optymistyczne jest to, że po kontuzji powróci w końcu Dwyane Wade. Miał on już do końca sezonu nie pojawiać się na boisku, ale jak widać czuje się dobrze i może chce powrócić do meczowej formy, aby na playoffs być w „gazie”.

Fani Heat mogą się cieszyć, że od dłuższego już czasu zobaczą pełne big 3 w akcji. Może nie będzie to pojedynek na poziomie finałów ligi, ale zawsze ciekawie jest zobaczyć najlepszych zawodników jak grają. Trener Spo może sobie pozwolić, a raczej pozwolić Battierowi i Haslemowi na odpoczynek, bo jak przedmeczowe prognozy mówią, mają oni obejrzeć mecz w garniturach. Udonis ma podobno małą kontuzję kostki.