Rozkład jazdy, dzień sto pięćdziesiąty siódmy: O prymat na Zachodzie

800px-San_Antonio_Spurs_logo.svg       thunderlogo1

Mecz wieczoru: San Antonio Spurs (56-19) – Oklahoma City Thunder (54-20) – godz. 3.30

Ostatni pojedynek obu zespołów w tym sezonie, ale jednocześnie najważniejszy, bo zadecyduje o układzie sił w tabeli Zachodu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten kto wygra w dzisiejszym meczu zapewni sobie pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej. Do tej pory w trzech spotkaniach dwukrotnie lepsi okazywali się San Antonio Spurs.

Thunder mają w tym momencie półtora meczu straty do pierwszego miejsca. Jeśli odniosą dziś zwycięstwo nad drużyną z Teksasu zbliżą się tylko na pół meczu i wyrównają stan rywalizacji na 2-2. Szczególnie ta druga statystyka ma duże znaczenie, gdyż jeśli obie drużyny będą miały taki sam bilans, to wyżej w tabeli będzie Oklahoma ze względu na lepszy bilans z pozostałymi zespołami z Konferencji Zachodniej.

Duże znaczenie dla przebiegu dzisiejszego pojedynku może mieć również fakt, że Thunder ostatni mecz grali 4 dni temu, podczas gdy dla Spurs będzie to spotkanie back-to-back, a trzy poprzednie takie pojedynki skończyły się dla nich porażką.

Wczoraj jednak w zespole San Antoni na parkiet nie wybiegli Tony Parker i Kawhi Leonard, a tylko 13 minut grał Tim Duncan. Dzięki temu zawodnicy gości mogą być dziś w miarę wypoczęci i jeśli wygrają będą mieli tie breakera z Thunder i 2,5 meczu przewagi, co powinno im zapewnić zwycięstwo w Konferencji i przewagę parkietu w play off ze wszystkim zespołami na Zachodzie.

Kevin Durant rzuca w tym sezonie przeciwko Spurs średnio 22,7 punktów. To 5,6 oczek groszy wynik niż jego średnia z tych rozgrywek i najmniejszy rezultat biorąc pod uwagę średnie przeciwko innym zespołom z Konferencji.

Liderzy zespołów (średnie na mecz): Spurs – Thunder

Punkty: Tony Parker (20,9) – Kevin Durant (28,3)

Zbiórki: Tim Duncan (10) – Kevin Durant (7,9)

Asysty: Tony Parker (7,6) – Russell Westbrook (7,6)

Przechwyty: Kawhi Leonard (1,7) – Russell Westbrook (1,8)

Bloki: Tim Duncan (2,6) – Serge Ibaka (3,1)

Ostatnie 5 spotkań:

Spurs: Nuggets (Z), Clippers (Z), Heat (P), @Grizzlies (P), Magic (Z)

Thunder: @Magic (Z), Blazers (Z), Wizards (Z), @Timberwolves (P), @Bucks (Z)

Z – zwycięstwo, P – porażka, @ – wyjazd

Dotychczasowe mecze:

1.11 Thunder – Spurs 84:86, 17.12 Spurs – Thunder 93:107, 11.03, Thunder – Spurs 93:105

Pozostałe spotkania:

Chicago Bulls (40-33) – Brooklyn Nets (43-31) – godz. 1.00

Z kontuzjowanych zawodników Bulls można złożyć niezłą pierwszą piątkę: Rose (kolano) – Hamilton (plecy) – Belinelli (mięsnie brzucha) – Taj Gibson (kolano) – Noah (stopa). Jest nawet lepsza niż ta, która rozpoczęła dla Chicago ostatni mecz z Wizadrs: Hinrich – Butler – Deng – Boozer – Mohhamed.

Dallas Mavericks (36-38) – Denver Nuggets (51-24) – godz. 3.00

Mavs są właśnie w trakcie 4-meczowej serii wyjazdowej, która rozstrzygnie o ich sezonie. Na razie mają za sobą jedną porażkę z Lakers i przegrana w dzisiejszym meczu spowoduje, że szanse na ogolenie się play off będą już tylko matematyczne. A o zwycięstwo z Nuggets w Pepsi Center będzie niesamowicie trudno, ponieważ zawodnicy Denver wygrali tutaj 18 poprzednich spotkań.