Spoelstra i Karl znów najlepsi.

Trener Miami Heat – Erik Spoelstra i szkoleniowiec Denver Nuggets – George Karl dostąpili już w bieżących rozgrywkach wyróżnienia Trenera Miesiąca. 'Spo’ odbierał laur za poprzedni miesiąc czyli luty, natomiast Karl za styczeń. Teraz obaj wybrani zostali najlepszymi trenerami – Wschodu i Zachodu – za miniony marzec.

Spoelstra poprowadził Żar do bilansu 17-1 (numer 1 w lidze) podczas trzeciego miesiąca 2013roku, przedłużając drugą najdłuższą serię w amerykańskich sportach zawodowych do 27 zwycięstw. Oczywiście ten wynik to rekord organizacji a do rekordu-rekordów Lakers zabrakło 6 wygranych.

Karl zaprowadził Samorodki do wyniku 13-2 (najlepszego na Zachodzie NBA) i doprowadził do 13 wygranych z rzędu w marcu. Ten ostatni wynik przedłużył imponującą serię drużyny do 15 wygranych pod rząd. Trener-weteran może pochwalić się również najlepszym wynikiem w NBA pod względem meczów na własnym parkiecie (33-3) i serią 18 wygranych w Pepsi Center ( passa ciągle trwa).

Podsumowując: obaj trenerzy – obok Lionella Hollinsa – podczas 67. sezonu ligi otrzymali zaszczyt trenera miesiąca po 2 razy. To pozwala nam wierzyć, że cała trójka notuje wysokie loty w perspektywie wyboru na Trenera Roku.