Migawka z historii: Quadruple double Olajuwona.

Jest jednym z czterech graczy w historii ligi – to wg mnie czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym – który w karierze zaliczył poczwórny dublet. Co ciekawe gdyby nie pomyłki statystyków mógłby nawet odnieść podwójny sukces pod nazwą quadruple double.

Wracając jednak do faktów, Hakeem the Dream Olajuwon, w marcu 1990 roku popisał się dwukrotnie podobnym wyczynem. Pierwszego jednak nie zaliczono. Najpierw w meczu przeciwko Golden State Warriors, z 3.marca (to te nieoficjalne) zanotował 29pkt-18zb-11blk i 9as. Z tymże po wnikliwej analizie materiału video przez ligowych sterników, Rod Thorn przyznał, że w pierwszej kwarcie Hakeem zanotował asystę, której oficjalnie nie wpisano do protokołu.

Sam zawodnik nie bardzo przejął się całą sytuacją i 29.marca poskromił Kozły z Milwaukee, zapisując się na kartach historii NBA z wynikiem: 18pkt-16zb-11blk-10as i obok Davida Robinsona, Nate’a Thurmonda oraz Alvina Robertsona jest od tego momentu zdobywcą poczwórnego dubletu. W rozwinięciu znajdziecie większość akcji Olajuwona z wyjątkowego występu.

Więcej o quadruple double znajdziecie tutaj