Migawka z historii: Quadruple double Olajuwona.

Jest jednym z czterech graczy w historii ligi – to wg mnie czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym – który w karierze zaliczył poczwórny dublet. Co ciekawe gdyby nie pomyłki statystyków mógłby nawet odnieść podwójny sukces pod nazwą quadruple double.

Wracając jednak do faktów, Hakeem the Dream Olajuwon, w marcu 1990 roku popisał się dwukrotnie podobnym wyczynem. Pierwszego jednak nie zaliczono. Najpierw w meczu przeciwko Golden State Warriors, z 3.marca (to te nieoficjalne) zanotował 29pkt-18zb-11blk i 9as. Z tymże po wnikliwej analizie materiału video przez ligowych sterników, Rod Thorn przyznał, że w pierwszej kwarcie Hakeem zanotował asystę, której oficjalnie nie wpisano do protokołu.

Sam zawodnik nie bardzo przejął się całą sytuacją i 29.marca poskromił Kozły z Milwaukee, zapisując się na kartach historii NBA z wynikiem: 18pkt-16zb-11blk-10as i obok Davida Robinsona, Nate’a Thurmonda oraz Alvina Robertsona jest od tego momentu zdobywcą poczwórnego dubletu. W rozwinięciu znajdziecie większość akcji Olajuwona z wyjątkowego występu.

Więcej o quadruple double znajdziecie tutaj

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *