Lakers mają pod górkę – 6 tygodni bez Ron Rona.

O wiele poważniejszy niż pisaliśmy dziś rano – po dokładnych badniach przeprowadzonych na kolanie Metta World Peace’a – okazuje się uraz topowego defensora kalifornijczyków. Associated Press przed kilkoma minutami poinformowało, że Ron Ron będzie poddany zabiegowi chirurgicznemu na łąkotce lewego kolana i w tym sezonie (nie ważne jak on będzie długi dla Lakers) nie wróci już na parkiety NBA.

Po urazach Dwighta Howarda, Steve’a Nasha, Steve’a Blake’a, Jordana Hilla i Kobego Bryanta przyszła kolej na niezwykle potrzebnego defensywie Lakers skrzydłowego. Warto podkreślić, iż MWP w tym sezonie prezentował się o klasę wyżej niż bezpośrednio po lock oucie, i notował 12.8pkt i 5.1zb będąc nie raz X-factorem  przy wygranej Jeziorowców.

World Peace w defensywie, przy kontuzji Paua Gasola, walczył na pozycji numer 4 przeciwko wyższym graczom i w taktyce Mike’a D’Antoniego spisywał się bardzo przyzwoicie. Podczas meczu tego wieczoru przeciwko Timberwolves miejsce w piątce zajmie Jodie Meeks.  34-latek być może również przeciwko Golden State Warriors rozegrał swój ostatni pojedynek w trykocie Lakers, bowiem od paru dni dość głośno mówi się o posezonowym rozstaniu z ex graczem Rockets, Kings i Pacers.

Lakers notują bilans 36-35 i kolejne – po T-Wolves – mecze rozgrywają przeciwko: Mavericks, Warriors, Grizllies, Clippers czy Spurs. Ostatnie niespodziewane wpadki z Suns i Wizards mogą ich zatem bardzo wiele kosztować..