Shawn Marion jest gotowy na powrót

200px-Dallas_Mavericks_logo.svgZmagający się ostatnio z naciągnięciem lewej łydki Shawn Marion podał do wiadomości, że jest już gotowy do powrotu na boisko.

Zawodnik Dallas Mavericks opuścił poprzednie 8 spotkań. Klub z Teksasu, który wciąż ma szanse (choć raczej matematyczne) na udział w playoff wygrał 5 z nich ponosząc porażki ze Spurs, Thunder i Nets.

34-letni skrzydłowy odbył we wtorek pełny trening z zespołem i jest awizony w składzie na dzisiejszy mecz z Boston Celtics.

Marion gra w tym sezonie na swoim solidnym poziomie. Notuje 11.7 ppg, 7.9 rpg i 2.4 apg. W spotkaniach, w których ostatnio nie występował najbardziej klubowi z Dallas brakowało jego zbiórek – we wszystkich rywale mieli 10 lub więcej zbiórek przewagi.

Mający 3.5 spotkania straty do ósmych Lakers, Mavericks muszą zebrać wszystkie siły jeżeli nie chcą przerwać swojej imponującej serii występów w PO. Ostatni raz odpadli po sezonie zasadniczym w rozgrywkach 1999/2000 gdy mieli bilans 40-42 i prowadził ich jeszcze Don Nelson.