Kobe i Pau wracają w piątek.

Pau Gasol uczestniczy już w treningach zespołu i pali się do gry, by pomóc swojej drużynie w walce o play offs. Wczoraj Hiszpan brał udział już w grach treningowych Lakers. Kobe Bryant z kolei nie trenował i odpoczywa po skręceniu stawu skokowego, ale na swoim koncie twitterowym podkreślił, iż kostka ma się świetnie i gracz zamierza już wrócić na boisko, począwszy od dzisiejszego treningu.

„Hopefully Kobe and Pau will be back Friday, hopefully, and then we can start going forward with everybody that we need to have”Mike D’Antoni.

Lakers w piątek zmierzą się z jednym ze słabszych zespołów regular seasonWashington Wizards – i nie mogą sobie pozwolić na kolejną wpadkę niczym w meczu z Phoenix Suns, jeśli nie chcą być dogonieni przez Utah Jazz.

Do play offs został miesiąc czasu i warto podkreślić, że team z L.A. w pełnym składzie rozegrał tylko 17 z 69 meczów sezonu. Najwięcej spotkań opuścili Steve Nash i Pau Gasol, a warto dodać, że z problemami bólu pleców i urazem barku zmagał się Dwight Howard. Lakers pod nieobecność Gasola notowali bilans 13-7. Natomiast przy absencji Bryanta, 1-1.