Podsumowanie 15.tygodnia rozgrywek.

MVP tygodnia:

Woy: LeBron James, za 5 spotkań z rzędu co najmniej 30 punktową zdobyczą.W tygodniu LBJ poprowadził Heat do czterech wygranych, okraszonych w poprzedni wieczór zwycięstwem nad Lakers. LeBron został pierwszym graczem od czasów Hakeema Olajuwona, który 5 kolejnych spotkań rozegrał na co najmniej 60% skuteczności z pola, przy okazji zdobywając 30 (lub więcej) punktów. Jego momentum nastąpiło w meczu przeciwko Bobcats, podczas którego trafił 13 z 14 wykonywanych rzutów!

Dawid Ciepliński: LeBron James – poprowadził Heat do czterech zwycięstw, zdobywając w każdym z nich co najmniej 30 punktów i zaliczając średnią 31,3 oczek na spotkanie na 73,9 proc. skuteczności (sic!). Do tego w meczu z Bobcats trafił najlepsze w karierze 92,9 proc. z gry. James gra obecnie koszykówkę z innej planety i na tą chwilę innego kandydata do tytułu MVP nie ma.

Łukasz Lech: LeBron James – poprowadził swoją drużynę do 4 kolejnych zwycięstw rzucając w każdym 30 i więcej punktów. Popisem był jego wczorajszy mecz przeciwko Lakers.

Wydarzenie tygodnia:

Woy: WOW. To był świetny tydzień i rekordowy pod paroma względami. Po pierwsze 23. trójki Houston Rockets w meczu w którym rozbili defensywę Warriors (GSW od tego meczu nie mogą się pozbierać). Po drugie Kevin Garnett przekroczył magiczną barierę 25. tys punktów. Po trzecie, Kyle Korver wyrównał rekord Hawks, należący do Mookie Blaylocka w ilości kolejnych 42. spotkań z co najmniej jedną celną trójką. Po czwarte, Tyson Chandler niczym Willis Reed w trzech kolejnych meczach Knicks zaliczał 20 zbiórek!

Dawid Ciepliński: Przekroczenie granicy 25 tys. punktów w karierze przez Kevina Garnetta. The Big Ticket dokonał tego jako 16 zawodnik w historii NBA, ale jako jedyny ma na koncie jeszcze, oprócz 25 tys. oczek, 10 tys. zbiórek, 5 tys. asyst i po 1,5 tys. przechwytów oraz bloków. Grająca legenda ligi.

Łukasz Lech: Kevin Garnett jako 16 zawodnik w historii NBA przekracza granicę 25000 punktów w karierze. Dodatkowo jako pierwszy uzbierał 25000 punktów, 10000 zbiórek, 5000 asyst oraz po 1500 przechwytów i bloków.

Wpadka tygodnia:

Woy: Kolejne spory w mediach liderów Lakers, Kobego i Dwighta, przy tym jako z kontuzją zmaga się Howard. Jeziorowcy przegrali w minionym tygodniu dwa ważne mecze z Bostonie i Miami, i jestem przekonany, że poziom frustracji związany z kontuzją Paua Gasola podniósł się znacząco. 4 mecze straty do 8. drużyny Zachodu mogą być bardzo ciężkie do obrobienia. Jednak trzeba się szanować oraz kolegów i nie można – Kobe – znów zatakować w mediach młodszego kolegi. Zwłaszcza, że poważniejsza kontuzja drugiego podkoszowego całkowicie odebrałaby Lakers podkoszową siłę.

Dawid Ciepliński: Postawa zawodników Golden State w meczu z Houston Rockets, kiedy to umyślnie faulowali zawodników Rakiet, by ci nie pobili rekordu trafionych 23 trójek w jednym meczu. Rozumiem, że nie chcieli do tego dopuścić, ale mogli to wymusić dobrą obroną, a nie faulami, które w pewnym momencie były już przesadą, a jeden z zawodników Warriors został za taki faul wyrzucony z parkietu.

Łukasz Lech: Indiana Pacers w meczu przeciwko Toronto Raptors na 10 sekund przed końcem prowadzili różnicą 4 punktów, dali jednak doprowadzić rywalom do dogrywki, aby przegrać ostatecznie 98-100.

Drużyna tygodnia:

Woy: siedem z rzędu wygranych Celtów pozwala mi na nich wskazać jako na zespół tygodnia. Fantastyczny tydzień w nogach i m.in. blow out nad Lakers mają Paul Pierce i Kevin Garnett. The Truth zanotował triple double przeciwko Nuggets oraz dwukrotnie był blisko potrójnego dubletu, w starciach przeciwko Raptors i Magic. Big Ticket z kolei w pięciu ostatnich meczach zanotował double-double, zaliczając rekord sezonu czyli 27 oczek przeciwko Raptors.

Dawid Ciepliński: Boston Celtics – wygrali już 7 mecz z rzędu bez Rajona Rondo i brakuje im tylko już tylko pół meczu do szóstych na Wschodzie Hawks i półtorej meczu do piątych Nets. Jeśli dalej będą prezentować taką formę to nie zdziwię się, jeśli ich wyprzedzą i unikną w pierwszej rundzie play off Miami Heat i New York Knicks. Dodatkowo zatrzymali wczoraj niepokonanych od 9 spotkań Denver Nuggets.

Łukasz Lech: Boston Celtics w zeszłym tygodniu w wyniku kontuzji stracili Rajona Rondo, to jednak jeszcze bardziej ich zmotywowało i pod jego nieobecność wygrali wszystkie 7 spotkań.

Piątka tygodnia:

Woy: Tony Parker – Paul Pierce – LeBron James – Kevin Garnett – Tyson Chandler

Dawid Ciepliński: Tony Parker – Carmelo Anthony – LeBron James – Kenneth Faried – Kevin Garnett

Łukasz Lech: Tony Parker – James Harden – LeBron James– Carmelo Anthony – Kevin Garnett

Rezerwowy tygodnia:

Woy: Po wczorajszym meczu w Madison Square Garden nie mam żadnych wątpliwości, że ostatni tydzień wśród zmienników należał do Jamala Crawforda. 27 oczek i dominacja nad JR Smithem , a ponadto 21 oczek w tygodniu jako średnia, mówią same za siebie.

Dawid Ciepliński: Jamal Crawford – znowu był pierwszą opcją w ataku Clippers i zdobywał średnio 22,6 punktów na mecz podczas 3 ostatnich meczów, a do tego we wczorajszym spotkani z Knicks pokonał swojego głównego rywala do nagrody rezerwowego roku J.R. Smitha, który zdobył tylko 6 punktów, podczas gdy Crawford 27.

Łukasz Lech: Jamal Crawford wciąż jest główną opcją strzelecką swojej notując w minionym tygodniu średnio ponad 21 punktów na mecz. Wczorajsza wygrana nad Knicks potwierdziła wysoką formę obrońcy.