Popovich poprowadzi Zachód.

Szkoleniowiec San Antonio Spurs, Greg Popovich, poprowadzi reprezentację Zachodu po raz 3. w karierze, tym razem przy okazji meczu, który odbędzie 17.lutego w Houston i Toyota Center. Popovich zapracował na swoje wyróżnienie ostatnią wygraną Ostróg nad Rysiami (102-78). Dzięki temu trener i zespół osiągnęli najlepszy na Zachodzie bilans 37-11.

Przypomnijmy, że w wyścigu o fotel trenera Western Conference nie mógł brać już udziału Scott Brooks, który nie mógł drugi raz z rzędu prowadzić teamu swojej konferencji (taki przepis władz NBA). Tym samym najbliższym rywalem ’Popa’ okazał się Vinny Del Negro, który ostatecznie przegrał wyścig..

Popovich w reprezentacji konferencji zachodniej będzie miał pod sobą m.in. dwóch swoich podopiecznych Tony’ego Parkera i Tima Duncana. Dla trenera 67. sezon NBA jest zarazem 17. rokiem pracy ze Spurs . Przypomnę, że przejął on zespół w dobie kryzysu i wielu kontuzjach, po czym doprowadził przez te wszystkie lata do 4 mistrzowskich tytułów. Obecnie ze Spurs mają oni na koncie 9.wygranych z rzędu oraz bilans 17.wygranych w serii, we własnej hali.

Wiele wskazuje na to, że na ławce trenerskiej Wschodu zasiądzie Erik Spoelstra z Miami Heat.