Michael Beasley zrobił psikusa Lakers

Los Angeles Lakers byli bardzo blisko odniesienia czwartego z rzędu zwycięstwa, ale mimo trznastopunktowego prowadzenia nie zdołali pokonać Phoenix Suns. „Słońca” wygrały 92-86, a bohaterem okazał się zawodzący wcześniej Michael Beasley.

biisi Po 38 minutach tego meczu miałem już właściwie w głowie tekst, który będziecie mogli przeczytać na enbiej. Co w nim miało być? Kolejne, zasłużone zresztą pochwały kierowane w stronę Lakers za konsekwentną grę. Antawn Jamison zdobył pięć punktów na zakończenie trzeciej kwarty, kolejne pięć dołożył na początku czwartej i Lakers prowadzili już 78-65. Co stało się później? Dobre pytanie.

Przełomowym momentem wydaje się być sytuacja, która miała miejsce na 6:56 przed końcem meczu, kiedy to Dwight Howard zebrał piłkę po niecelnym rzucie Metty World Peace’a i został zablokowany przez Shannona Browna. Zawodnik Suns właściwie energicznie wybił piłkę z rąk Howarda, któremu w tej sytuacji odnowiła się kontuzja barku i już do końca meczu, oglądał zmagania z poziomu ławki rezerwowych.

Suns wygrali ostatecznie czwartą kwartę 29-13, od momentu 13-punktowego prowadzenia Lakers na początku czwartej kwarty, zanotowali run 15-2, a po dwóch kolejnych trafieniach, najpierw Michaela Beasleya po penetracji oraz jumperze Luisa Scoli z piątego metra, było 86-82 dla gospodarzy na 1:54 przed ostatnią syreną. Co prawda Kobe Bryant szybko rzucił cztery oczka, wyrównując stan meczu, ale kolejne akcje ponownie należały do Beasleya i Scoli, którzy ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na stronę Suns, mających na własnym parkiecie bilans 12-11.

Lakers mieli od początku spotkania problemy ze zbyt dużą ilością strat, czego jednak nie potrafili wykorzystać Suns. Po remisowej pierwszej połowie (41-41), podopieczni Mike’a D’Antoniego wyszli na trzecią kwartę z duetem Howard-Gasol, zdecydowanie górując na Suns pod koszami. Kobe Bryant kontynuował swój serial meczów granych jako rozgrywający, rozdał 5 asyst w pierwszej połowie, cztery w trzeciej kwarcie i wydawało się, że Lakers weszli na właściwe tory. LAL wygrali tę część meczu 32-22, trafili 65% rzutów z gry i 4 z 5 trójek.

Zawodnicy z LA mimo 9 strat w pierwszej kwarcie wyglądali całkiem dobrze, imponując – zwłaszcza w drugiej kwarcie – twardą defensywą, pozwalając Suns rzucić tylko 15 oczek w drugich 12 minutach. 8 z nich zdobył Marcin Gortat, który pierwszy raz od dawna, a może i od początku sezonu tak dobrze współpracował z Goranem Dragicem. Polak zanotował w sumie 14 punktów, 12 zbiórek i 3 asysty, ale trafił tylko 1 z 4 prób w trzeciej kwarcie, w czwartej nie pojawiając się już na parkiecie.

Bryant rozpoczął mecz od tradycyjnego w ostatnich grach rozgrywania, ładnie obsługiwał kolegów, niemalże na siłę pokazując, że potrafi poświęcić się dla drużyny:

Jednak z każdą minutą ostatniej kwarty i w miarę odrabiania strat przez Suns, powracał stary Kobe, Kobe który chce sam rozstrzygać wynik. Nie przyniosło to jednak pożądanego skutku. Black Mamba spudłował 5 z 7 rzutów z gry w czwartej ćwiartce, Lakers w sumie 17 z 2, oddając sześć piłek na rzecz Suns. Lakers zanotowali w sumie 20 strat, z których Suns rzucili 19 łatwych oczek.

Bryant miał 17 punktów, 9asyst, 5 zbiórek i fatalne 6 strat. 15 punktów dołożył Metta World Peace, ale potrzebował do tego aż 17 rzutów z czego 10 oddał zza łuku, trafiając 3. Fakt, MWP trafił w ostatnich czterech meczach 12 trójek, ale zwłaszcza w drugiej połowie przeciwko „Słońcom”, patrząc na jego grę, czułem się, jakbym oglądał w akcji bardziej Raya Allena, który ma jednak gorszy dzień.

Suns mieli też dużo szczęścia, bo najlepszy mecz w sezonie rozegrał wyraźnie ożywiony po zmianie trenera, Michael Beasley. B-Easy rzucił 27 punktów (12-20 z gry), miał 6 zbiórek i 5 przechwytów, co ważne – trafiał w najważniejszych momentach. Rzucał celnie z półdystansu, po akcjach 1 na 1 i penetracjach, przy których miał dodatkowe szczęście, ponieważ aż trzy razy zaliczył akcję 2+1.

Co stanie się teraz z Lakers? Wybaczcie, kolejny raz jestem skołowany.