Nieudany powrót Feltona, Holiday rozbił Knicks

200px-NewYorkKnickssixers-300x300Nie udał się powrót do gry Raymondowi Feltonowi. Rozgrywający New York Knicks został zdemolowany przez Jrue Holiday’a, który ustanowił nowy rekord kariery z 35 punktami.

Sixers udało się wygrać pomimo tego, że za ponad 3/4 ich ofensywy odpowiadało zaledwie trzech graczy. Jedynym pocieszeniem dla Knicks jest coraz lepsza gra Amar’e Stoudemire (20 punktów).

Drużyna Bilans I kw. II kw. III kw. IV kw. Wynik
New York Knicks 26-15 19 22 17 22 80
Philadelphia 76ers 18-25 24 29 31 13 97

Przebieg spotkania

Sixers bardzo dobrze rozpoczęli zawody trafiając pierwsze pięć rzutów z gry. Ekipa Douga Collinsa szybko zauważyła, że Jrue Holiday ma bardzo dużą przewagę nad dopiero wracającym do gry Feltonem. Rozgrywający wykorzystywał to mijając go raz za razem, a po dwóch layupach wpadać zaczęły również rzuty z półdystansu.

Czas Woodsona podziałał i Knicks poprawili obronę. Cały czas wyglądali jednak jakby byli mocno zaspani i nie spodziewali się tak agresywnej gry Sixers. Tymczasem zmieniona piątka gospodarzy (Hawes i N. Young w S5) ewidentnie zaskoczyła i utrzymywała kilkupunktową przewagę.

Bardzo dobra gra wprowadzonego Stoudemire sprawiła, że Knicks odzyskali trochę wigor. Gościom brakowało jednak produktywności Smitha, Shumperta i Kidda (0/17 w całym meczu), a to zaowocowało już 12 punktową stratą przed zmianą stron.

Kilka minut trzeciej kwarty rozwiało wątpliwości co do tego kto będzie górą tego wieczoru. Sixers po punktach Younga prowadzili już 17 punktami, a goście nie byli w stanie znaleźć gracza, który regularnie dostarczałby im punktów. Słabiej niż zwykle grał także Carmelo Anthony, który był dobrze pilnowany przez Thaddeusa Younga i Evana Turnera.

Knicks przekroczyli próg 50 zdobytych punktów dopiero na 4 minuty przed końcem trzeciej kwarty. Gdyby nie zdecydowanie lepsza czwarta kwarta to spotkanie zakończyło się ich blamażem. Mike Woodson będzie miał jednak o czym porozmawiać ze swoim zespołem.

Bynum watch: Drew wciąż spokojnie sobie trenuje w Filadelfii kasując grube czeki. Według ostatnich doniesień, jego rehabilitacja przebiega dobrze i w tej chwili powrót po Weekendzie Gwiazd jest niezagrożony.

Pozostałe notatki:

  • Knicks trafili tylko 4 z 27 (14.8%) oddanych rzutów z dystansu.
  • O tym jakie problemy mieli NYK dobrze świadczy fakt, że nie byli w stanie zapunktować nawet wtedy gdy Evan Turner zgubił but.
  • Ławka rezerwowych Sixers zdobyła wczoraj w sumie tylko 8 punktów.
  • Iman Shumpert przyciął swój słynny flat top, ale wygląda na to że pokłócił się z fryzjerem bo czubek był mocno poszarpany.

Filmowe podsumowanie spotkania

Boxscore

Knicks: Anthony 25, Chandler 6, Kidd 0, Felton 8, Shumpert 1, a także Stoudemire 20, Thomas 2, Copeland 6, Brewer 0, Novak 4, Prigioni 6, Smith 0, White 2

76ers: T. Young 10, Turner 20, Hawes 4, Holiday 35, N. Young 20, a także Allen 1, Moultrie 0, Mack 0, Ivey 3, Wilkins 4