Bulls wzmacniają obwód Mistrzem rzutów za trzy.

6-krotni Mistrzowie NBA od dłuższego czasu i po odejściu Kyle’a Korvera mają spory ból głowy, a najbardziej doskwiera on Tomowi Thibodeau. Otóż Chicago Bulls wskutek nierównej formy Kirka Hinricha, słabej dyspozycji przy wejściach z ławki Marco Belinellego oraz przy ciągłych urazach Ripa Hamiltona, są najrzadziej w lidze trafiającymi zza łuku. Średnio w każdym spotkaniu the Bulls – będący sklasyfikowani na 30. pozycji w lidze – trafiają 4.5 trójki w meczu. Nie ma innej, gorszej ekipy, trafiającej mniej niż 5 trójek na mecz.

Kiedyś w Chicago mając w składzie Bena Gordona nie martwiono się o seryjne zdobywanie punktów z dystansu. Po lactach słabszej gry byłych Mistrzów Tom Thibodeau namówił na przeprowadzkę do Illinois ex strzelca Sixers i Jazz, Kyle’a Korvera. W tym sezonie, wskutek byczych oszczędności zrezygnowano z usług skrzydłowego, a powstałą przy jego odejściu lukę próbowano zalepić duetem Belinelli – Radmanović. O ile Włoch gra bardzo nierówno, o tyle Serb praktycznie nie wstaje z ławki..

Patrząc na 18 pozycję Bulls pod względem skuteczności w rzutach zza łuku, 34.7%, możnaby odnieść wrażenie, że część graczy jak Luol Deng, Kirk Hinrich i Marco Belinelli mogliby częściej pokusić się o dystansowe próby. Niestety jak wiecie na dziś brakuje w tym składzie kogoś, kto wziąłby na siebie dwóch obrońców – swoją szybką penetracją w strefę obronną rywala – i odrzucił do niekrytego kolegi. Ponadto większość teamów NBA przy wolniej przechodzących  – bez Derricka Rose’a – do ataku Bykach, doskonale zdaje sobie sprawę na kogo wyraźniej trzeba zwrócić uwagę, przy lini 7.24m.

By poszerzyć swoje możliwości ofensywne i poprawić wskaźniki przestrzennego grania Chicago Bulls przechwycili Mistrza rzutów za 3pkt, przy okazji All Star Weekend 2009, Daequana Cooka. Mierzący 193cm wzrostu obwodowy, to 21. wybór draftu z 2007 roku, który podczas tego sezonu rozegrał 16 spotkań w barwach Houston Rockets. Podczas kariery notuje on średnią punktową na poziomie 6.9. Za trzy trafia ze skutecznością 36,5% , ale jego mankamentem jest słaba gra w defensywie, a wydaje się, że to z postawą w obronie najwięcej problemów  ma, podczas 67. sezonu, trener Thibodeau (mecze z Rockets, Bobcats czy Knicks pokazały nam słabości jej) . Poniżej highlights z jego życiowego występu, jeszcze w barwach Heat (grał też dla OKC Thunder).