Rubio wraca do zdrowia

Ricky Rubio powraca do zdrowia, a świadczyć o tym może fakt, że wczoraj odbył swój pierwszy trening z Timberwolves od czasu odniesienia kontuzji zerwania więzadła krzyżowego przedniego w marcu. Jak sam Rubio mówi „Czuję się dobrze po pierwszym treningu”.

Wciąż nie wiadomo kiedy dokładnie zawodnik zagra pierwszy mecz po kontuzji, ale ma to nastąpić już niebawem. Podobno na treningu w meczu 5 na 5 grał nawet lepiej od innych rozgrywających. To dobrze świadczy o stanie jego kolana.

Rubio stara się być cierpliwy. Wiadomo, po tak długiej przerwie każdy chciałby wbiec od razu na parkiet, ale Ricky wie, że to tak nie działa. Trzeba być w 100% pewnym, że jest się w stanie grać na pełnych obrotach, bo nawet najmniejsza niepewność co do stanu zdrowia, może kosztować odnowienie się kontuzji i ponowną przerwę.

„Po długim czasie, znów jestem na boisku. Czuję się świetnie, wiedząc że znów mogę grać z moimi kolegami z drużyny.” Mówi Rubio.

Początki mogą być dla niego trudne. Może czuć się niepewnie przy wejściach pod kosz obawiając się o kolano, dlatego bardzo ważne jest przygotowanie mentalne zawodnika do powrotu.

Tak dla przypomnienia wyglądała kontuzja Rubio: